Ana Sayfa GÜNDEM İmamoğlu’nun Seçim Vaatlerine Erdoğan’dan Sert Yanıt Geldi

İmamoğlu’nun Seçim Vaatlerine Erdoğan’dan Sert Yanıt Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan muhalefetin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan İmamoğlu’nun Seçim Vaatlerine tepki gösterdi.

7
0
Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim çalışmalarının kapsamında Ardahan’da vatandaşlara hitap etti. Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Ekrem İmamoğlu, ulaşım ücretleri noktasında birçok vaat sunmuştur. Erdoğan ise bu vaatleri eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında 65 aş üstü olan kişilere otobüsleri bedava yaptıkları belirtirken İmamoğlu’nun belli bir yaşa kadar gençlere ulaşımın bedava olması açıklamasına kimin cebinden neyi bedava yaptığını belirtti. Aynı zamanda İmamoğlu’nun kuru sıkı attığını belirtirken inanılması gerektiğinin de altını çizdi.

CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Ekrem İmamoğlu, yeni bebeği doğmuş olan bir annenin çocuğunun 4 yaşına gelene kadar ulaşımdan bedava bir şekilde yararlanabileceğini, çocukların 12 yaşına gelene kadar ulaşımda herhangi bir ücret ödemeyeceğini, öğrencilerin aylık 85 lira olan öğrenci akbilinin 50 TL’ye düşürüleceğini aynı zamanda 25 yaşının altında olan bütün gençlerin ulaşımdan %40 indirimli faydalanacağını açıkladı.

Erdoğan son 17 yılda demokrasinin güçlendiğini belirtirken vesayetin de gerilediğini belirtti. Aynı zamanda kardeşliğin hiç olmadığı kadar perçinlendiğini ve milleti birbirine kırdırmayı düşüren herhangi bir provokasyonun da olmadığını söyledi. Erdoğan, uzun zaman sonra doğu illerinin de layık olduğu ve 81 ilin komple layık olduğu hizmeti aldığını söyledi. Ek olarak bölgelerin arasındaki gelişmişlik farkının en fazla AKP döneminde azaldığını ve bazı partiler gibi bölge siyaseti yapmadıklarının altını çizdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here