İmamoğlu ve Yavaş'tan Kılıçdaroğlu'na destek geldi: İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 6'lı Masa'dan ayrılması ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve diğer CHP'li vekiller toplantı yaptı. Bu toplatının ardından ise İmamoğlu ve Yavaş kişisel sosyal medyaları üzerinden yapmış oldukları destek mesajı Kılıçdaroğlu'nun adaylığını desteklediklerini gösterdi.

İBB BAŞKANI İMAMOĞLU'NUN DESTEK MESAJI

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medyası üzerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verdi. Yaptığı paylaşımda  "Millet İttifakı halkımızın içinden geçtiği zor bir dönemde ağır bir sorumluluk alarak devleti etkin ve demokratik, toplumu huzurlu ve zengin kılma iradesiyle kurulmuş bir siyasi birliktir.

Valilik duyurdu! OHAL nedeni ile kamu çalışanlarına idari izinler belli oldu Valilik duyurdu! OHAL nedeni ile kamu çalışanlarına idari izinler belli oldu

Milletimize çaresiz, umutsuz ve yalnız olmadıklarını göstereceklerine inanıyorum. CHP’nin öz evladı ve Millet İttifakı’nın Belediye Başkanı olarak milletimizin arzu ettiği birlik içinde, ittifak masasında irademizi temsil eden Sayın Kılıçdaroğlu’nun ve Millet İttifakı’nın, eksilmeden çoğalarak büyüyeceğinden şüphem yoktur" ifadelerine yer verdi. 

ABB BAŞKANI MANSUR YAVAŞ'TAN DESTEK MESAJI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda bir destek de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan geldi.  Yavaş sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

"Bugüne kadar yaptığımız açıklamalarda Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun iradesi dışında hareket etmeyeceğimizi belirtmiştik. Aynı çizgideyiz. Temennimiz, Millet İttifakı’nın tüm paydaşlarıyla yoluna devam etmesidir" şeklinde açıklama yaptı.