Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından birçok destek ödemesi sağlanmaya devam ederken yeni bir duyuru geldi. Dar gelirli vatandaşlar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan destek ödemelerine göz atmaya devam ederken dikkat çekici açıklamalar geldi. Bakanlık tarafından duyurulan destek ödemesinde ilkokuldan lise öğrencilerine kadar destek ödemesi yapılacağı belirtildi. 

Bakanlık tarafından dar gelirli vatandaşlar için birçok sağlanmaya devam ederken öğrenciler için sağlanan destek ödemesinin detayları oldukça dikkat çekti. Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren gelişme doğrultusunda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 1611 TL destek ödemesi sağlanacağı belirtildi. Eğitim noktasından hem öğrenciler hem de aileleri desteklenmeye devam ederken PTT aracılığı ile yapılan destek ödemelerinin detayları merak edildi. 

1611 TL VERİLECEK!

Milyonlarca öğrenci ve velileri ilgilendiren destek ödemesinin detayları haberimizin devamında yer alırken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan destek ödemesine bir yenisinin daha eklendiği belirtildi. Eğitime destek amaçlı verilen destek ödemesinin detayları yer aldı. Öğrencilerin yararlanabileceği destek ödemesi araştırılmaya devam ederken bu destek ödemesinden yararlanacak kişilerin bir takım başvuru şartlarını karşılaması gerekiyor. 

Milyonlarca emekli bayram edecek Milyonlarca emekli bayram edecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanacak ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine 1611 TL destek ödemesiyle ilgili başvuru süreci merak edilirken başvuruların e-Devlet üzerinden yapıldığı duyuruldu. Başvurular için e-Devlet üzerinden e-Devlet'e giriş yaparak sosyal ve ekonomik destek hizmet ön başvurusu kısmından başvuru yapılması gerektiği belirtildi. 

BAŞVURULAR E-DEVLET ÜZERİNDEN

Bakanlık tarafından yapılan destek ödemesi duyurusunda öğrencilere sağlanan eğitim desteği için başvuruda bilgilerin eksiksiz bir şekilde girilmesi gerektiği belirtildi, E-Devlet üzerinden yapılan başvuruların olumlu sonuçlanması durumunda öğrencilere her ay geri ödemesiz olmak üzere 1611 TL ödeme yapılacağı belirtildi. 

Daha fazla destek ödemesinden haberdar olmak için isbilgisi.com haber sitesi bildirimlerini açmayı unutmayınız.