Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemlerden birisi de banka şubelerinde çalışma saatlerine düzenleme yapılması olmuştu. Mecburi bir tedbir olmayan bu uygulamaya bankalar kendi kararları ile başlamıştılar. Bu kapsamda banka şubelerinde çalışma saatleri sınırlandırılmıştı.

BANKALARIN ÇALIŞMA SATALERİ DEĞİŞİYOR!

Koronavirüs salgınının son günlerde etkisini yitirmeye başlamasıyla beraber bankalarda da normalleşme süreçleri başladı. Bankalar 10:00 ile 16:00 arasında bir süredir şubeler üzerinden müşterilere hizmet veriyorlardı. Bu çalışma saatleri yeniden değişmeye başladı.

AKBANK'TAN DEĞİŞİKLİK AÇIKLAMASI!

Mesai saatlerini değiştiren ilk banka Akbank oldu. Akbank'tan yapılan açıklamaya göre Akbank şubeleri 11 Ocak 2021 Pazartesi gününden itibaren saat 09:00 ile 17:00 arasında müşterilere hizmet vermeye başlayacak.

DİĞER BANKALAR DA DÜZENLEME YAPACAK?

Bankacılık sektöründen elde edilen bilgilere göre bu hafta içerisinde bazı bankalar Akbank'ın yaptığı mesai saati düzenlemesinde olduğu gibi şubelerin mesai saatlerini 09:00 ile 17:00 olarak değiştirecekler. Ancak bazı bankalar da mesai saatlerinde düzenleme yapmak için hafta içi sokağa çıkma yasaklarının kaldırılmasını bekleyecekleri bildirildi.

isbilgisi.com