Ana Sayfa GÜNDEM İkramiye Vergi Dairesi Çalışanının Aklını Çeldi

İkramiye Vergi Dairesi Çalışanının Aklını Çeldi

Vergi dairesinde çalışan memur uyanıklık yapmak istedi ancak yakayı ele verdi.

6
0
Paylaş

Vergi kaçıran kişilerin ihbar edilmesi durumunda ihbar eden kişilere bazı ikramiye ve ödüller verilir. Bu durum vergi dairesinde çalışan kişiler içinde geçerlidir. Ancak bir vergi dairesi çalışanı bu durumu oldukça abarttı. İçeriden aldığı bilgileri 7 akrabasına paylaştıran ve ihbarda bulunan kişinin foyası ortaya çıktı.

Yapılan ihbarların akrabalardan geldiği ortaya geldi ortaya çıkınca ikramiyelerin geri alınabilmesi için yasal işlem başlatıldı. Vergi Denetim Kurulu vergi kaçakçılığı için gelen ihbarları vergi dairesi müdürlüğünde çalışan bir memur tarafından yapıldığını ortaya çıkardı. 7 farklı muhbirin vermiş olduğu dilekçelerin sonunda bir kamu memuru görevlisinin olduğu saptandı. Üç Muhbir kamu görevlisinin kardeşi iki muhbir kardeşinin eşi diğer iki Muhbir de aynı görevli ile irtibatı olduğu kişiler olduğu öğrenildi. Kamu görevlisi hakkında soruşturma açıldı. Ayrıca verilen ikramiyelerin geri alınması için de işlem başlatıldı ikramiye olarak ortalama vergi kaçağının yüzde onu kadar veriliyor.

Soruşturma da memurun adı açıklanmadı.  Verilen ikramiye faizi ile beraber geri istenecek. Cumhuriyet Başsavcılığı ilgili kişi ile ilgili soruşturma sana devam ediyor. 657 sayılı devlet memurları kanunu hükümleri gereği soruşturma açılan memur da almış olduğu ikramiyeleri faiziyle beraber geri ödemesi istenecek. Bu konuyla alakalı kurum yasal işlemleri başlattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here