Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Genel Başkanı Aydın Erkoç ikinci el otomobil piyasası ile alakalı çok önemli bilgilendirmelerde bulundu. 2020 yılı boyunca ikinci el otomobil piyasasında sürekli bir fiyat artışı yaşandığını söyleyen Aydın Erkoç bunun son dönemlerde fiyat düşüşüne dönüştüğünü ifade etti.

OTOMOBİLDE FİYAT DÜŞÜŞÜ SÜRÜYOR!

Koronavirüs salgını nedeniyle ikinci el araç fiyatlarının yükselişinin tetiklendiğini söyleyen Aydın Erkoç, “Koronavirüs salgını otomotiv sektörünü derinden etkiledi. Üretim durunca sıfır araç temininde sorunlar yaşandı. Bu da ikinci el otomobillerin fiyatlarının artmasına neden oldu. Kasım ayı ile beraber ise ikinci el piyasasında fiyat düşüşleri başladı. Bu düşüş eğilimi devam ediyor.” dedi.

Gelecek dönem otomobil fiyatlaması hakkında konuşan Aydın Erkoç, “Şimdi otomobil fiyatları konusunda tahminde bulunmak gerçekten çok güçleşti. Koronavirüs sürecinin sektörü nasıl etkileyeceğini bilmiyoruz. Üretim yeniden aksayacak mı aksamayacak mı cevap veremiyoruz. Bu nedenle fiyat değişkenliği olabilir. Şu anda ikinci el otomobil satın almak için en uygun zamandayız.” ifadelerini kullandı.

İKİNCİ EL OTOMOBİL FİYATLARI YÜKSELECEK Mİ?

İkinci el otomobillerin fiyatları hakkında da konuşan Aydın Erkoç, “Gelecek dönemde koronavirüs salgını ile alakalı olumlu gelişmeler ikinci el piyasasında talep artışına neden olabilir. Böyle bir durum fiyat artışını da beraberinde getirir. Ayrıca bir üretim kısıntısı ihtimali de bulunuyor. Bu da fiyatları yükseltecek bir gelişme olur. Bu nedenle şu anda en uygun araç satın alma dönemi diyebiliriz.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com