Koronavirüs süreci içerisinde maddi imkansızlıklar yaşayan vatandaşlar yardım alabilecekleri imkanları sonuna kadar aralamak için detaylı bir araştırma içerisine girdiler. Özellikle son günlerde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen Ödünç Para Yardımı ile alakalı olarak büyük bir merak oluştu. Bu yardımdan yararlanmak isteyen vatandaşlar şartları öğrenmek için resmi kurumların açıklamalarına dikkat kesildiler. Ödünç Para Yardımı nedir ve kimlere verilidr?

ÖDÜNÇ PARA YARDIMI NEDİR?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara sağlanan imkanlardan birisi de Ödünç para Yardımı'dır. Bu yardım 5 Bin TL ve 10 Bin TL şeklinde yapılmaktadır. Bu verilen paralar belirli şartlarda faiz uygulanmadan geri ödenmektedir. Ödeme planını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hazırlayıp vatandaşlara bildirmektedir.

ÖDÜNÇ PARA YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Ödünç Para Yardımı imkanından yararlanmak isteyen vatandaşlar bunun başvurusunu yapmanın yollarını araştırıyorlar. Bu başvurular Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın görevlendirdiği birimler tarafından kabul edilmektedir. İnternet sitesi üzerinden başvuru formunu dolduran vatandaşlar 5 Bin TL ve 10 Bin TL Ödünç Para Yardımı başvurusu yapabilmektedirler.

ÖDÜNÇ PARA YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Ödünç Para Yardımı almak isteyen vatandaşlar öncelikle başvuru formunu doldurmak zorundalar. Bu başvuruda bulunmak isteyenlerin bankalara ve herhangi bir bakanlığa borcu olmamalıdır. Ayrıca başvuru formu tamamen eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Bunun yanında başvuran vatandaşın iş arkadaşları arasında bulunan 2 kişinin kendisine kefil olması gerekir. Daha önce Ödünç Para Yardımı'ndan yararlananlar yeniden başvuruda bulunamazlar.

isbilgisi.com