Pandemi nedeniyle bütçelerinde derin açıklar oluşan ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından desteklenmeye devam ediliyorlar. Vatandaşlara çok sayıda kalemde sosyal yardım yapan bakanlık aynı zamanda ödünç para sistemi ile de önemli bir imkandan yararlanmalarını da sağlıyor. 5 Bin TL ve 10 Bin TL olarak değişen ödünç para yardımını almak için ne yapmak gerekir?

ÖDÜNÇ PARA YARDIMI BAŞVURU İŞLEMLERİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ödünç para yardımı imkanından yararlanmak isteyen vatandaşlar başvuru işlemlerini nasıl yapacaklarını merak ediyorlar. Bu başvurular Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ilgili birimleri aracılığı ile yapılıyor. 5 Bin TL ve 10 Bin TL olarak iki ayrı form bulunuyor. Vatandaşlar bunlardan birisini doldurarak başvuru işlemlerini yapıyorlar.

ÖDÜNÇ PARA YARDIMI ŞARTLARI NELERDİR?

-Başvuru yapacak vatandaşın bankalara veya herhangi bir bakanlığı borcu olmamalı

-Başvuru yapacak kişi 2 iş arkadaşını kefil olarak göstermeli

-Daha önce ödünç para yardımından yararlananlara başvuru hakkı verilmiyor

-Ödeme planına uygun hareket edileceğine dair taahhütname imzalanmalı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ödünç para yardımı hizmetinden yararlanan vatandaşlar aldıkları yardım bedelini belirlenen ödeme takvimine uygun bir şekilde geri ödemeliler. Ödeme sırasında vatandaşlara herhangi bir faiz veya ek ödeme çıkarılmaz. Bu imkandan yararlanarak ödünç para yardımı alan vatandaşlar sadece ana parayı geri öderler.

isbilgisi.com