Yükselen enflasyona karşı önemli adımlar atan ve bu kapsamda da hem çalışanları hem de işverenleri ezdirmemek adına yeni kampanyalar başlatan hükümet yetkilileri, bu süreçte en çok zarar gören kesimlerden birisi olan ihtiyaç sahiplerini de unutmadı. Sene başından bu yana ihtiyaç sahipleri için birçok farklı kategori altında hem nakdi hem de farklı alanlarda avantajlı yardım modelleri geliştiren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, mevcut yardım modellerinin de kapsamlarını genişleterek yüz binlerce vatandaşın hayatlarına dokundu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yardım modelleri ihtiyaç sahipleri tarafından yakından takip edilmeye devam edilirken bir destek haberi de İstanbulkart kullanıcıları için geldi. 2021 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılmış olan ve ihtiyaç sahiplerinin uygun fiyatlar karşılılığına alışveriş yapmalarına olanak tanıyan Halk Bakkal projesi kapsamında yeni bir kampanya geliştirdiğini belirten yönetim, 28 Aralık tarihine kadar geçerli olan kampanyaya ilişkin ayrıntıları paylaştı. 

İSTANBULKART KULLANICILARINA HALK BAKKAL KAMPANYASI!

ihtiyac-sahipleri-dikkat-28-aralika-kadar-istanbulkart-ile-yapacaginiz-market-harcamalariniza-

Geçtiğimiz sene İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılmış olan Halk Bakkal projesi kapsamında zincir marketlere karşı desteklenen ve aynı zamanda da ihtiyaç sahiplerine uygun fiyatlı alışveriş imkanı sunan küçük esnaf, bir kampanya ile daha gündeme geldi. Halk Bakkallardan alışveriş yapan İstanbulkart sahiplerine seslenen idare, 28 Aralık tarihine kadar yapılacak olan harcamaların yüzde 20’sinin kart sahiplerine iade edileceğini müjdeledi. 

İSTANBULKART’IN HALK BAKKAL KAMPANYASINDAN NASIL YARARLANILIR? 

Faturalarda yeni nesil ödeme sistemine geçiliyor! Faturalarda yeni nesil ödeme sistemine geçiliyor!

İdarenin İstanbulkart aracılığı ile Halk Bakkal noktalarından harcama yapan tüketiciler için geliştirmiş olduğu yüzde 20’lik para iadesi kampanyası, ihtiyaç sahiplerinin dikkatlerini çekmeyi başardı. İhtiyaçlarını hem avantajlı fiyatlar hem de iade para ayrıcalığı ile karşılamak isteyen tüketiciler, söz konusu yeni kampanyaya nasıl başvuru yapabileceklerini araştırmaya başladı. Bu noktada devreye giren yetkililer, ilgili kampanya için ek bir başvuru yapılması gerekmediğini, 28 Aralık tarihine kadar yapılacak olan her harcama karşılığında iade TL’nin otomatik olarak hesaba geçeceğini bildirdi.