Evde ek iş yapılarak aylık ortalama olarak 500 TL ile 3000 TL arasında gelir elde etmek mümkündür. Ek işlere aşağıdaki kişiler başvuruda bulunabilir:

  • Ev hanımları iş başvurusu yapabilir.
  • Öğrenciler evde ek iş ile harçlık elde edebilir.
  • Emekliler hem boş vakitlerini değerlendirmek hem de para kazanmak için ek işlere başvuruda bulunabilir.

Iğdır Evde Ceviz Kırma

Kolay ve hızlı bir şekilde para kazabilecek işlerden bir tanesi de evde ceviz kırma işidir. İster televizyon izlerken, ister müzik dinlerken ceviz kırılabilir. Evde grup halinde çalışıldığı zaman oldukça fazla sayıda ceviz kırılarak daha yüksek kazançlar elde edilebilir. Eve iş veren firmalar ceviz işi için kilo başına ücret ödemektedir. Bunun için kaç kilo ceviz verdilerse buna karşılık belli bir süre tanımaktadır. Bu süre zarfında işlerin teslim edilmesi gerekmektedir.

Ceviz kırma işinde ödemeler aylık ya da günlük olarak yapılabilmektedir. Firmalar ödemenin yapılabilmesi için IBAN numarası istemektedir. Ardından işlerin teslimi ile para hesaba yatmaktadır. İş başvurusunda bulunanların kabulü ile evde iş yaptıran firmalar tarafından ceviz getirilmektedir. Daha sonra işin tamamlanmasının ardından firma, cevizleri tekrar evden teslim almaktadır.

Iğdır Evde Reklam İzleme İşi

Evde yapılacak işler arasında PC ya da akıllı telefon gerektiren reklam izleme işi yer almaktadır. Günümüzde müzik dinlerken, film izlerken ya da uygulamalarda gezinirken sürekli reklamlarla karşılaşılmaktadır. Firmalar internet üzerinden reklam izlendiğinde işin yapıldığı zamana karşı saatlik olarak ücretler ödemektedir. Reklam izleme işleri ek iş olarak da yapılabilmektedir. Örneğin, okula giden bir öğrenci ders aralarında reklam izleyerek para kazanabilmektedir. Ya da çalışan birisi mesai aralarında bu iş ile ek olarak gelir elde edebilir.

Ödemeler haftalık ya da aylık olarak yapılmaktadır. Kaç saat reklam izlendiyse bu saatler toplanır ve saat başı yapılacak ödeme miktarı ile çarpılmaktadır. Ortaya çıkan toplam miktar verilen hesap numarasına yatırılmaktadır.

Iğdır Evde Kimler Takı Yapabilir?

Takı yaparak para kazanmak isteyenler için gerekli malzemeler iş veren tarafından karşılanmaktadır. İş veren fabrikalar işin bitmesinden sonra takıları eve gelip almaktadır. Bu iş için istenen özellikler arasında işi zamanında teslim edilmesi ve yaratıcı olma yer almaktadır. Özellikle hayal gücü ve el becerisi yüksek olan vatandaşlar takı tasarımları ile aylık 3000 TL’ye kadar gelir elde edebilmektedir.

Takı tasarım işinin ilerletilmesi ile insanlar kendi işlerinin sahibi de olabilmektedir. Günümüzde Instagram üzerinden takı satışları da yapılmaktadır. Bu şekilde sosyal medya sayesinde geniş kitlelere de ulaşılmaktadır.

Iğdır Evde Müşteri Danışmalığı Yapma

Evde iş ilanları arasında müşterilerle evden iletişim kurma işi yer almaktadır. Firmalar yayınladıkları iş ilanında aşağıda yer alan özellikleri istemektedir:

  • Hem tecrübeli hem de tecrübesiz adaylar başvuruda bulunabilmektedir.
  • İletişim becerisinin güçlü olması istenmektedir.
  • Bay ya da bayanlar başvuruda bulunabilir.
  • İş için vizyon sahibi olunması istenmektedir.

Müşteri danışmalığı ile elde edilen ığdır evde ek iş imkanı sayesinde aylık asgari ücrete kadar para kazanılabilir. Özellikle danışmanlık şirketleri ve özel bankalar tarafından evlere iş verilir. Müşteri danışmanlığı işi ile prim usulü de çalışılabilmektedir. Satış işi yapan şirketler evden satılan her bir ürün karşılığında verdiği maaşa ek olarak ücret de ödemektedir.

Bunun yanı sıra çalışma saatleri çalışan tarafından belirlenmektedir. Günde kaç saat çalışılacağı da tamamen müşteri danışmanına bırakılmaktadır. Fazladan çalışma süresi de alınacak maaşın üstüne eklenmesi ile daha fazla ek gelir elde edilebilir.

isbilgisi.com