Devlet kurumlarına memur alımları Nisan ayında da devam ediyor. Bu kapsamda çeşitli birimlerinde personel açığı bulunduğunu bildiren 3 bakanlık memur alımı yapacağını açıkladı. 

KPSS puan şartına göre yapılacak olan memur alım ilanlarının yanında ayrıca KPSS şartı olmadan da yayımlanan duyurular bulunuyor. İsbilgisi.com olarak bizlerde geçtiğimzi dönemlerde yayımlanan halen başvuru yapma şansınız olan bu ilanları derledik. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 70 KPSS İLE SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanına başvuruda bulunacak olan adaylar başvurularını KPSS puan sıralaması esasına göre yapacaklar. Bakanlık yayımaldığı ilanında 15 personel alımı yapacağını ilan ederken alımların Uzman Yardımcısı pozisyonuna olduğu duyuruldu. 

İlana başvuruda bulunmak isteyecek adayların sağlamaları gereken başvuru şartları ise şu şekilde;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında sayılan şartları taşımak, Giriş(sözlü)sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.(01/01/1985 tarihinden sonra doğanlar), ÖSYM tarafından 2018-2019 yıllarında yapılan KPSS'den en az 70 ve üzeri puan almış olmak. 

İlana başvuruda bulunmak için ayrıca; dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden birinden mezun olma şartı bulunuyor. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

MEB KPSS'SİZ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

Bakanlığın ilanında özel bir durum olan KPSS şartı şu şekilde uygulanacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanına KPSS'ye girmeyen adaylarda başvuru yapabilecek ve KPSS puanları 70 kabul edilecek. Ancak KPSS'ye giren ve 70 üzeri puana sahip olan adaylar kendi puanlarıyla başvuru yapabilecekler. 

MEB yayımladığı ilanında sözleşmeli bilişim personeli kadrolarına memur alımı yapacağını duyurdu. Ağ Uzmanı, Yazılım (Asp.Net) Uzmanı ve Sistem Uzmanı kadrolarına yapılacak personel alım ilanlarında toplam 6 personel istihdam edilecek. 

İlana Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden birinden mezun olan adayla başvuru yapabilecek. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

KÜLTÜR BAKANLIĞI 70 KPSS İLE PERSONEL ALIM İLANI

Kültür ve Turizm Bakanlığı'da yayımladığı personel alım ilanında 70 KPSS puanına sahip adaylar arasından sözleşmeli kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. 

Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak olan personel alımları tek bir kadrodan olacak. Stajyer Kontrolör kadrosuna yapılacak memur alımlarında 20 personel istihdam edilecek. İlanda yer alan kadro kontenjan detaylarında ayrıca alımların Sosyal Bilimler dalına 13 personel Mimarlık alanına da 7 personel olacak şekilde yapılacağı ilan edildi. 

Bu personel alım ilanı için ise adayların KPSS'den 70 pauan sahip olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak şartları ile birlikte En az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ve Mimarlık Fakültelerinin Mimarlık bölümlerinden birinden mezun olmak şartını sağlamaları isteniyor. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

İsbilgisi.com