İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine “Otellerde Yılbaşı Programları” konulu genelge gönderildi. Bu genelgeye göre yılbaşı akşamı oteller, konaklama tesisleri ve bu işletmeler içerisinde bulunan lokanta ile restoranlar yalnızca konaklama yapan müşterilere belirli kurallara uyarak hizmet verebilecekler.

YILBAŞI GENELGESİ!

Yılbaşı akşamı otellerde veya konaklama tesislerinde konaklama yapanlarla sınırlı olsa dahi herhangi bir şekilde yılbaşı eğlencesi düzenlenemeyecek. Bu nedenle bu tür işletmelerin yılbaşı eğlencesi reklamlarına da izin verilmeyecek. Yılbaşı tatili günlerinde oteller ve konaklama tessilerinde disk jokey performansı dahil canlı müzik icre edileneyecek. Kayıtta müzik dinletilmesi ise 22:00'dan sonra mümkün olmayacak.

OTELLERDE YILBAŞI EĞLENCESİ YASAK!

İçişleri Bakanlığı'nın son genelgesine göre otellerde yılbaşı sokağa çıkma yasağı günlerinde eğlencelere kesinlikle izin verilmeyecek. Ayrıca sokağa çıkma yasağı günlerinde otellerde konaklayacak müşteilerle adrese dayalı bilgi sisteminde otellerin bildirdiği müşteri listesi karşılaştırılacak.

İçişleri Bakanlığı'nın bu son genelgesi ile koronavirüs sürecini hiçe sayarak yılbaşı eğlencesi hazırlığı yapan otellerin planları da suya düşmüş oldu. Özellikle tatil bölgelerinde 5 yıldızlı otellerde yılbaşı rezervasyonları tamamen dolmuştu.

isbilgisi.com