Türkiye'de Ramazan Bayramı nedeniyle 81 ilde uygulanan sokağa çıkma yasağı hakkında İçişleri Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Bakanlık açıklmasına göre sokağa çıkma yasağı bu gece 00:00'da sona erecek.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre 81 ilde 4 gün boyunca devam eden sokağa çıkma yasaklarına vatandaşlar büyük bir oranda katılım gösterdiler. Evlerinden çıkmayan vatandaşlar koronavirüsün yayılmasına imkan tanıyacak davranışlardan uzak durdular.

47.831 VATANDAŞA CEZA KESİLDİ

Büyük bir oranda riayet edilen sokağa çıkma yasaklarına yine de muhalefet eden vatandaşlar oldu. Yasak kurallarına uymayarak evlerinden çıkan 47.831 vatandaşa adli ve idari işlem yapıldı. Bu vatandaşlara para cezaları verildi.

395 YERLEŞİM YERİNDE KARANTİNA KALDIRILDI

İçişleri Bakanlığı Türkiye'de bazı yerleşim yerlerindeki karantina uygulamaları hakkında da bilgi verdi. Yapılan açıklamaya göre Türkiye'de 25 ayrı ilde 66 yerleşim yerinde karantina uygulamalarına devam ediliyor. Bu yerleşim yerlerinin toplam nüfusu ise 61.559 şeklinde açıklandı. Bunlara karşılık olarak ise 63 şehirde 395 yerleşim yerinde karantina uygulamasına son verildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada vatandaşlara koronavirüs uyarılarında da bulunuldu. Sokağa maskesiz çıkılmaması ve toplu bulunulan yerlerde sosyal mesafe kurallarına uyulması gerektiğini bildiren Bakanlık açıklamaısna göre koronavirüs denetimler yarın sabah kaldığı yerden büyük bir itina ile devam edecek.

isbilgisi.com