İçişleri Bakanlığından Seyahat Kısıtlaması Genelgesi! Hangi Şehirlerde Seyahat Yasağı Uygulanıyor?

İçişleri Bakanlığı tarafından seyahat kısıtlamaları hakkında 81 il valiliğine genelge gönderildi. Gönderilen genelgede seyahat kısıtlaması uygulaması olan illerde sürenin 15 gün uzatıldığı bildirildi. Buna göre bu şehirlerde seyahat kısıtlaması 3 Haziran'a kadar devam edecek.

GÜNDEM 19.05.2020 - 13:51 19.05.2020 - 13:51

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün açıkladığı seyahat kısıtlaması kararı hakkında bugün İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine genelge gönderildi. Bu genelgeye göre şu anda seyahat kısıtlaması uygulanan 15 ilde uygulama süresi 15 gün daha uzatıldı.

HANGİ İLERDE SEYAHAT KISITLAMASI VAR

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan genelge açıklamasına göre Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, Zonguldak, Van, Samsun, Sakarya, Manisa, Konya, Kocaeli, Kayseri, İstanbul ve İzmir'de seyahat kısıtlamaları 3 Haziran 2020 tarihine kadar devam edecek.

Seyahat kısıtlaması uygulanan illerde kara, hava ve deniz yolu ile yapılacak tüm giriş ve çıkışlar engellenecek. Bu illerde bulunan vatandaşların belirtilen tarihlerde il çıkışına izin verilmeyecek.

İçişleri Bakanlığı'nın açıklamasına göre seyahat kısıtlamaları hakkında yapılacak olan denetimler için valiliklere koordinasyon görevi verildi. Kolluk kuvvetleri herhangi bir ihmale fırsat vermeden denetim görevlerini valiliklerde oluşturulacak birimlerin yönetiminde yapacaklar.

Öte yandan seyahat kısıtlamaları hakkındaki yeni karar 1 Haziran 2020 Pazartesi günü yapılacak olan kabine toplantısında görüşülüp kamuoyuna duyurulacak.

isbilgisi.com