Türkiye'nin en önemli gündem maddesi haline gelen Boğaziçi Üniversitesi'ndeki protestolar ve ardından yaşanan olaylara dair yeni gelişmeler meydana geliyor. İçişleri Bakanlığı'ndan konuya dair bir açıklama yapıldı. Açıklamayı İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı gerçekleştirerek protesto gösterilerinde terör örgütlerinin parmağı olduğunu ifade etti.

KİMSE TÜRK POLİSİNE KATİL DİYEMEZ!

Boğaziçi Üniversitesi olaylarını değerlendiren İsmail Çataklı, “Boğaziçi Üniversitesi'nde bir protesto gösterisi yapıldı. Bu gösteri sırasında Türk polisine yönelik hadisz, yakışıksız ve asla kabul edemeyeceğimiz bir slogan atılmıştır. Bu slogan bizleri son derece mütessir etmiştir. Gerektiğinde ülkesi için canını dahi ortaya koyan polislerimize kimsenin katil deme cüreti göstermesine izin vermeyiz. Bizim bu konuda sessiz kalmamız mümkün değildir.” dedi.

GÖSTERİDE TERÖR ÖRGÜTÜ PARMAĞI!

Olayların ardından gözaltına alınanlara ilişkin detayları da açıklayan İsmail Çataklı, “Boğaziçi Üniversitesi'nde çıkan olayların sonrasında 17 kişi gözaltına alınmıştır. Bu 17 kişi içerisinden 15'inin Boğaziçi Üniversitesi öğrenci olmadığı tespit edilmiştir. Ayrıca bu 15 kişi içerisindekilerin bir kısmının da terör örgütü MLKP ile ilişkileri olduğuna dair tespit yapılmıştır.” ifadelerini kullandı.

Boğaziçi Üniversitesi'nde yapılan rektör atamasına karşı çıktıkları için protesto gösterisi düzenleyen grup ile polis arasında arbede yaşanmış ve olay Türkiye'nin gündemine gelmişti. Göstericilerin bir polisi darp ettikleri de iddia edilmişti.

isbilgisi.com