Türkiye'de kamu personeli alımları duyurusu yapan kurumlar arasına İçişleri Bakanlığı da katıldı. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre bakanlık bünyesine 1772 kamu personeli alınacak. Çeşitli kadrolarda yapılacak olan kamu personeli alımına dair detaylar da belli oldu.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

İçişleri Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre Türkiye'nin 81 ilinde gerçekleştirilecek olan personel alımında arşiv uzmanı, avukat, şoför, büro personeli, programcı, çözümleyici, bilgisayar teknikeri, harita teknikeri, makine teknikeri, elektrik teknikeri, elektronik teknikeri, şehir plancısı, bilgisayar mühendisi, elektrik elektronik mühendisi ve çağrı karşılama personeli alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-Kamu haklarından mahrum olmamak

-Kasten işlenmiş bir suçtan dolayı affa uğramış olsa bile 1 yıl veya daha fazla süreli hapis cezası almamış olmak

-Askerlik ile ilişiği bulunmamak

-Görevini devamlı olarak yapmasına engel olabilecek fiziksel ve ruhsal rahatsızlığı olmamak

-1 Ocak 2021 tarihi itibari ile 35 yaşını tamamlamamış olmak

-Alım yapılacak kadrolardaki eğitim koşullarını karşılamak ve 2020 KPSS'den ilgili puan türlerinden en az 60 puan almış olmak

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

İçişleri Bakanlığı 1772 kamu personeli alımı başvuru tarihleri belli oldu. Buna göre başvurular 25 Ocak 2021 ile 29 Ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu başvuruların nasıl yapılacağı ise İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanacak.

isbilgisi.com