Kamu kurumlarının personel alım ilanları devam ediyor. Son yayınlanan ilan ise İçişleri Bakanlığı'ndan geldi. İçişleri Bakanlığı'nın bugün yayınladığı ilana göre bakanlık bünyesinde istihdam edilecek 30 dernekler denetçi yardımcısı personel alımı yapılacak. İçişleri Bakanlığı işe alım sürecini ve şartları açıkladı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIM ŞARTLARI NELERDİR?

-En az 4 yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyaset bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden mezun olmak

-35 yaşını doldurmamış olmak

-KPSSP23 puan türünden en az 70 ve üzeri puan almak

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-Kamu haklarından mahrum bulunmamak

DERNEKLER DENETÇİ YARDIMCISI İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

İçişleri Bakanlığı tarafından verilen bilgiye göre bakanlığın resmi internet sitesinden yayınlanacak başvuru linkinden E-Devlet sistemi üzerinden başvurular gerçekleştirilecek. Başvurular 2-6 Kasım tarihleri arasında yapılacak. İş başvuruları elektronik ortamda yapılacak ve posta yoluyla başvuru kabul edilmeyecek.

SINAV NE ZAMAN VE NASI L YAPILACAK?

Dernekler Denetçi yardımcısı için yapılacak olan sınav sözlü olacak ve 8-11 Kasım tarihlerinde Ankara2da gerçekleştirilecek. Sınava toplam 120 aday katılacak. Bu adaylar başvuru şartlarını yerine getirenler arasında KPSS puanına göre belirlenecek. Sınav sonucuna göre yerleştirmeler yapılacak. Adayların aynı puanı almaları durumunda yabancı dil puanı yüksek olan adaya öncelik verilecek.

isbilgisi.com