İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Heyecanlandıran Açıklama! Jandarma Uzman Erbaş Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Büyük bir merakla beklenen Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımları için son dakika açıklaması yapıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu uzman erbaş alımları ile alakalı olarak son bilgileri kamuoyuna duyurdu. Uzman erbaş alımı ne zaman yapılacak?

İŞ İLANLARI 06.11.2020 - 15:26 06.11.2020 - 15:26

Türkiye'de çok sayıda vatandaşın büyük bir merakla beklediği uzman erbaş alımları ile alakalı olarak önemli bir gelişme yaşandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'na yapılacak uzman erbaş alımları hakkında kamuoyuna bilgi verildi.

BAKAN SOYLU'DAN UZMAN ERBAŞ ALIMI AÇIKLAMASI!

Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle uzman erbaş alımları ve uzman erbaş eğitimleri askıya alınmıştı. Vatandaşlar büyük bir merakla uzman erbaş alımlarının ve eğitimlerinin ne zaman gerçekleşeceğini beklerken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir açıklama yaparak, “Uzman erbaş alımları ile alakalı olarak süreç devam etmektedir. Bilindiği gibi koronavirüs salgını nedeniyle tüm eğitimlerimize ara vermiştik. Burada önemli bir konu var. Biz bu eğitimleri vermeden göreve başlatamayız. Polis Akademisi eğitimleri, bekçi eğitimleri, uzman erbaş eğitimlerini vermek zorundayız. Bu kapsamda bir karar vereceğiz. Biraz daha sabırlı olmak gerekir.” dedi.

UZMAN ERBAŞ ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bu açıklamaları uzman erbaş alımlarını bekleyen vatandaşlarda büyük bir heyecan yarattı. Hem Jandarma Genel Komutanlığı hem de Sahil Güvenlik Komutanlığı'na uzman erbaş alımı yapılacak. Ancak bunun zamanı koronavirüs salgını ile alakalı gelişmelere göre belirlenecek.

Uzman erbaş alımları ile alakalı olarak vatandaşlar ilgili duyuruları takip etmeye devam ediyorlar. Kısa bir süre içerisinde alımların yeniden başlaması bekleniyor.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@