İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İl Emniyet Müdürleri İle Değerlendirme Toplantısı'nda önemli açıklamalar yaptı. Son günlerin en çok tartışılan konuşarından birisi olan AİHM'in Selahattin Demirtaş'ın tahliye edilmesi kararına tepki gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ilgili kararın dikkate alınacak bir tarafının olmadığını belirtti.

KONU TÜRKİYE OLUNCA AVRUPA ASLAN KESİLİYOR!

Teröre karşı verilen mücadelenin önemli isimlerinden birisi olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Selahattin Demirtaş'ın tahliye edilmesine yönelik AİHM kararı hakkında, “İtalya'da seçilmiş belediye başkanları kirli ilişkileri gerekçe gösterilerek görevden alınarak yerlerine kayyum atandı. Ancak orada kimse sesini çıkartmadı, itiraz etmedi. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin burnunun dibinde olan bu gelişme nedeniyle gıkı bile çıkmadı. Fransa'da da Yunanistan'da da bunlar yaşandı. AİHM o zaman da sustu, tek itirazda bulunmadı. Ancak iş Türkiye'nin terörle mücadelesine gelince aslan kesiliyorlar.” dedi.

Avrupa'ya uyarıda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Avrupa bugün gırtlağına dayanmış bıçağın farkında değil. Kendilerine akıl diliyorum. Ancak akıllarının başlarına geleceğini hiç zannetmiyorum. Onların gözlerine Türk ve Müslüman düşmanlığı perde olarak inmiş. Evrensel kuralları işlerine geldiği gibi uyguluyorlar.” ifadelerini kullandı.

SELAHATTİN DEMİRTAŞ TERÖRİSTTİR!

Selahattin Demirtaş hakkında konuşan Bakan Soylu, “Bu Selahattin Demirtaş kimdir, ne iş yapar? Siyasetçi olduğunu söylüyor. Defalarca ona denilmedi mi PKK'yı eleştirin, aranıza mesafe koyun diye. PKK'nın aleyhine tek bir açıklama yaptı mı? Tam tersine her fırsatta bu hain terör örgütüne destek verdi. PKK'yı Türk askerine, Türk insanına, Türkiye'nin tüm vatandaşlarına saldırması için teşvik eden, iştahlandıran bir teröristtir Selahattin Demirtaş!” şeklinde konuştu.

BOYUN EĞERSEK NAMERDİZ!

AİHM'in kararını da eleştiren Bakan Süleyman Soylu, “Avrupa'da kalkmış bir karar almışlar bize onun üzerinden baskı yapacaklar. Ne haddinize sizin. Türkiye'yi onlara boyun eğen bir ülke zannediyorlar. AİHM'in aldığı kararın çöp kadar kıymeti yoktur. Türkiye'nin terör hassasiyeti vardır. Teröristlerin yanında taraf olup Türkiye düşmanlığı yapan Avrupa'ya eyvallah demedik, demeyeceğiz. Onlara boyun eğersek namerdiz.” dedi.

isbilgisi.com