İçişleri Bakanı Soylu 3600 Ek Göstergeler Hakkında Konuştu: Söz Verdik Yapacağız!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu binlerce kişi tarafından beklenen 3600 ek göstergeler hakkında açıklamalarda bulundu. Bunun verilmiş bir söz olduğunu ve gerçekleştirileceğini hatırlattı.

EKONOMİ 30.05.2020 - 10:40 30.05.2020 - 10:40

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya üzerinden gündeme ilişkin sorulara yanıt verdiği bir programa katıldı. Uzun zamandır karışık olan ve pandeminin etkin olduğu gündeme ve merak edilenlere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Salgının son dönemlerde etkili olduğu ülkelere bakıldığı zaman sürecin en doğru şekilde yönetildiği ülkelerden birisinin Türkiye olduğunun altını çizdi.

Bundan sonraki dönemde de önlemlerin en iyi ve en doğru şekilde alınması için gerekli çalışmaların yapılacağını ifade etti. Şimdiye kadar kendi ülkemiz dışında pek çok ülkeye destek sağlandığı ve Türkiye’nin gücünü bir kez daha kanıtladığı ifade edildi.

Ek Göstergeler Hakkın Çalışma Yapılacak

Salgın döneminde destek olmak için Vefa Sosyal Destek Gruplarının çalışmaları ön plana çıkarken bu çalışmaları da değerlendirdi. Soylu açıklamalarında ‘bugüne kadar toplam 14.5 milyon eve ulaşma imkanı bulduk. 3 milyon 600 bin kişinin seyahat etmesine ilişkin talepler sorunsuz bir şekilde karşılandı. Aynı zamanda evden çıkamayan 4 milyon 500 bin kişinin maaşları da evlerinde teslim edilmiş oldu’ dedi.

Salgınla mücadelenin bundan sonraki dönemde de devam edeceğine ve normalleşme sürecinin sadece yeni bir normal olduğunun anlaşılması gerektiğine vurgu yaptı.

Yapılan açıklamalar sonrasında özellikle yeni memur alımları ve istihdamlar ön plana çıktı. Yakın zamanda 2 bin 500 adet kadın polisin daha istihdam edilmesi gerektiği planlanıyor. Bu süreçte milyonlarca kişi 3600 ek gösterge hakkında bir karar verilmesini bekliyor.

Süleyman Soylu müjdeli haberi verdi ve umutlarını yitiren vatandaşlara önemli açıklamalarda bulundu. 3600 ek göstergenin yakın zamanda yeniden görüşüleceği ve bunun verilmiş bir söz olduğunu hatırlattı. Bu durumda gerçekleşmeme gibi bir ihtimalinin olmadığı ancak zaman alabileceği belirtildi.

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@