Doğuştan lider olan burçlar! Patron olmak için doğmuşlar Doğuştan lider olan burçlar! Patron olmak için doğmuşlar

Huawei Teknolojileri Kalp Sağlığı Takibine Yardımcı Oluyor  - Huawei Watch GT 3 Pro ile Huawei Watch D, kullanıcılarının anlık olarak sağlık verilerini takip etmede önemli bir rolü bulunmaktadır. Şirketin yaptığı açıklamaya göre her sene 29 Eylül kardiyovasküler hastalıklara dikkat çekme amacıyla Dünya Kalp Günü kutlanmaktadır.

Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı istatistiklere göre, yılda yaklaşık olarak 17.9 milyon insan kardiyovasküler hastalıklar nedeniyle hayatını kaybetmektedir. Bu durum dünyadaki ölüm oranlarının % 31’ini oluşturmaktadır.

Huawei, kullanıcılarına yarar sağlamak ve onların sağlıklarını korumalarında yardımcı olmak için teknolojiyi kullanmayı sevmektedir. Kullanıcı kişilerin kalp ve dolaşım sağlıklarını kontrol etmede en önemli olan stres, kan dolaşımı, tansiyon ve kanda bulunan oksijen oranını devamlı olarak takip etmede yardımcı olmaktadır. 2018 yılında Huawei, atriyal fibrilasyonda mobil sağlık çözümlerini araştırmaya başladı. Huawei kalbin çalışmalarını yürütmek amacıyla 301 adet hastane ile ortaklık kurmuş oldu. Kullanımları, Huawei giyilebilir cihazlar ile birleştirilip gözetim ile tarama senaryolarında doğrulanmış oldu. Bu yılın başlarında açıklanan sonuçlara göre giyilebilir teknolojinin kalp hastalıklarını erken dönemde tedavi edilmesinde yararlı olduğu kanıtlanmıştır.

Uzun süreli olan hipertansiyon, anormal olan kan basınçlarının dalgalanmaları 60 mm Hg’den yüksek nabız basıncı olması durumunda riyal fibrilasyon risklerini artırmaktadır. Huawei yüksek riskli hasta olan kişilerin sağlıklı bir tarama çözümü olmasından dolayı gerçek zamanlı kalp atışlarının hız oranını izleme özelliği bulunan cihazlar kalp sağlığını takip etmede çok faydalıdır. Huawei giyilebilir cihazlardan elde edilen sonuçlar hasta olan kişilerin hipertansiyonun neden olduğu uyku apnesi riskinin ortadan kaldırılması ve egzersiz alışkanlığının geliştirilmesine yardımcı olmaktadır. Huawei Watch GT 3 Pro tam sağlık ekibi olarak görev yapmaktadır.

Huawei Watch GT 3 Pro, kullanıcılarının vücudunda meydana gelen değişiklikleri takip etmede çok yararlı olmaktadır. Gerçek zamanlı bir egzersiz ve sağlık izleme verilerini senkronize etmede yararlı olmaktadır. Huawei, kan basıncı izleme ile EKG analizlerini desteklemede ilk akıllı saat olan Huawei Watch D’yi piyasaya sürmüş oldu. Kan basınçlarını tek seferde ve doğru yerde ölçme işlemini yapmaktadır. Kompakt ve taşınabilir Huawei Watch D gelenek halini alan tansiyon cihazıyla aynı ölçümleri yapmaktadır.