Ana Sayfa TEKNOLOJİ Huawei, MacBook Pro’ya Rakip Getirdi

Huawei, MacBook Pro’ya Rakip Getirdi

Huawei Apple’a rakip oluyor. MateBook 14 ile MateBook 13 bilgisayarlarının tanıtımını yaptı.

9
0
Paylaş

Çinli teknoloji devi olan Huawei, Barselona’da düzenlenmiş olan Mobil Dünya Kongresi’nde MacBook Pro’ya rakip olarak gördüğü MateBook X Pro ile beraber MateBook 14 ile MateBook 13 bilgisayarlarının tanıtımını gerçekleştirdi.

Samsung geçtiğimiz hafta katlanabilir özelliğe sahip olan telefon tanıtımını gerçekleştirmişti. Huawei ise Huawei Mate X ile beraber katlanabilir telefonlar noktasında rekabeti kızıştırma yoluna gitti. Huawei bunun ardından ise yeni dizüstü bilgisayar modeli olan MateBook X Pro’nun tanıtımını gerçekleştirdi.

Huawei’nin son amiral gemilerinden birisi olan MateBook X Pro, %91ekran – gövde oranına sahiptir. Boyutu ise 13.9 inç şeklindedir. Dizüstü bilgisayar 3K ultra FullView ekrana sahiptir. Bilgisayarda kullanılan işlemci ise 8. Nesil Intel Core İ7 8565U işlemcisidir.

Cihazın ses sistemi ise Dolby Atmos sistemiyle donatılmıştır. Hep Windows bilgisayarlar hem de Android telefonların arasında veri iletimi sağlamaktadır.  Bu özellik ise Huawe Share 3.0 OneHop ile desteklenmektedir. OneHop özelliği sayesinde kullanıcılar ise bilgisayarlar ve akıllı telefonların arasında kablosuz görüntüyle beraber video aktarımlarının yanı sıra iki yönlü şekilde doküman aktarımı da yapılmaktadır.

Firma MateBook X Pro’nun yanı sıra aynı zamanda MateBook 13 ile beraber Matebook 14 cihazlarını da tanıttı. Her iki modelde de FullView ekranla beraber OneHop ve pano paylaşım özellikleri bulunmaktadır. Cihazların fiyatları ise 1600 Euro’dan başlamaktadır. 2000 Euro’ya kadar da yükselmektedir. Bu fiyatlar cihazın Avrupa’daki fiyatlarıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here