Ana Sayfa TEKNOLOJİ HTC Umudunu Kesti İsim Hakkını Devrediyor

HTC Umudunu Kesti İsim Hakkını Devrediyor

HTC isim hakkını satışa çıkarıyor. Şirket şuanda 3-4 farklı isim ile görüşme halinde.

15
0
Paylaş

Bir döneme damga vurmayı Başaran HTC istediği rakamlara bir türlü ulaşamadı. 100 de 62 ye varan gelir kaybı yaşayan Tayvan’lı şirket şimdilerde ise marka ismini satışa çıkardığı duyurdu.

Yıllar önce telefon satışlarından çok ciddi gelirler elde etmeyi Başaran HTC son dönemde oldukça zorlanıyor. Gün geçtikçe kaybeden şirket marka haklarını satışa çıkarma kararı aldı. Blackberry benzeri bir yapıyla şirket satış üretim tasarım ve müşteri desteğini sağlamakla sorumlu olacak. Şirkete yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre HTC her satılan telefondan telif hakkı alacak. Ortaya çıkan başka bir dedikodu ise HTC, Lava, Micromax ve karbonn adındaki firmalarla görüşmeye devam ediyor.

HTC tarafından resmi bir açıklama gelmese de marka satışının önümüzdeki günlerde yapılabileceği söyleniyor. HTC eğer satışı gerçekleştirirse bundan sonra fiyat performans telefonları odaklanarak farklı bir stratejiyle akıllı cihaz ve cep telefonu piyasasında yer almaya devam edecek. Firma yetkililerinden resmi bir açıklama gelmese de şirket şu anda çok farklı isimlerle görüşme halinde. Eğer bu anlaşma gerçekleşirse ve HTC tüm haklarını devrederse satış yapmış olduğu firmadan telefon başına komisyon almaya devam edecek.

Samsung Apple Huawei gibi akıllı cihazda evlerin arasında bir türlü istenen noktaya gelemeyen HTC bir döneme damga vurmaya başarsa da yüzde 60’ın üzerinde değer kaybı yaşayarak neredeyse batma noktasına gelmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here