Ana Sayfa EKONOMİ Hırsızların Gözü Soğanda

Hırsızların Gözü Soğanda

Soğan hırsızları Şanlıurfa da haldeki 1200 ton soğanı çaldı.

76
0
Paylaş

Seçim sonrası sebze meyve fiyatlarında ciddi bir artış yaşanıyor. Tanzim uygulamasına satışların azalmasına engel olamadı. Sebze ve meyve fiyatlarında son 10 gündür ciddi artışlar var. Kırmızıbiber bazı marketlerde 30 liraya kadar satılıyor. Soğan ise 10 liraya alıcı buluyor hal böyle olunca hırsızlar da gözlerini hallere dikti. Şanlıurfa’da hal pazarında soğan çalan Hırsızlar 5 bin liralık 29 çuval soğanı çalarak kayıplara karıştı.

Soğan hırsızları bölgede bulunan kameralara da yakalandı. Haliliye ilçesine bağlı paşabağı Mahallesinde soğan hırsızları saat 19.45 bir otomobil ile hal pazarına giriş yaptı. Karanlıktan faydalanan Hırsızlar 5 bin TL değerinde 29 çuval soğanı birkaç dakika içerisinde çalıp kaçtı. Hırsızların tamamı güvenlik kamerasına yansıdı. Hal esnafı da yaşanan hırsızlık olayı ile alakalı denetlemeleri sıklaştırılmasını istiyor.

Soğanları çalınan esnaf Şemsettin çiçek de çuvalda 40 kilogramdan 29 çuval işlenmiş soğanın olduğunu söyleyerek hırsızların yakalanması için gerekli yerlere başvurduk. Emniyet ekipleri olayla alakalı soruşturma başlattı.

Çalınan soğan toplamda 1 ton 200 kilogram değeri ise yaklaşık olarak 5000 TL civarında benim soğanları çalındı canım yandı hal pazarında genelde hırsızlık olayları yaşanıyor kiminin patatesi kiminin de biberi çalınıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here