Ana Sayfa TEKNOLOJİ Hindistan’da 10 Kişi PUBG Oynadığı İçin Tutuklandı

Hindistan’da 10 Kişi PUBG Oynadığı İçin Tutuklandı

Hindistan da 12 kişi PUBG Mobile oynadığı için tutuklandı.

9
0
Paylaş

Hindistan’da 10 kişi PUBG Mobile yasağını ihlal ederek hapis cezası aldı. Hindistan gençlerin işE yönelmesi ve okuldaki performansını düşürmemesi adına bazı eyaletlerde PUBG mobil oyunu yasaklamıştı. Yasak olan bölgelerin bir tanesinde eyalet polis tarafından verilen karara göre 30 Mart’a kadar PUBG mobil suç sayılacak.

Yasaklı şehirlerden bir tanesinde PUBG mobil oynadığı tespit edilen vatandaş dün akşam saatlerinde polis tarafından tutuklandı. Tutuklanan vatandaşlar hapis istemiyle yargılanacak çıkarılan yasaya göre Hint Ceza Kanununun 188. maddesine göre toplum önünde kanuna karşı gelmek, uzun süreli şiddet yaratmak ve “yaralamaya teşebbüs” suçlaması ile karşı karşılaşacaklar.

Polis birimi yapmış olduğu açıklamaya göre şimdiye kadar toplamda 12 vatandaşın PUBG mobil oynadığı ortaya çıktı ve bu vatandaşların tamamı tutuklandı bir habere göre ise gelen bilgilerde Gujarat eyaletindeki Bhavnagar, Gir Somnath ve Surat kentlerinde yasak halen daha devam ediyor. Tutuklanmayan vatandaşların ise soruşturma kapsamında cep telefonlarına el konuldu tutuklanan vatandaşların yargılanma süreci başlamış değil önümüzdeki günlerde PUBG mobil oynayan vatandaşların yargılanması başlayacak.

Bu konuyla alakalı oyun geliştiricisinden bir açıklama geldi. Hindistan’da ve küresel olarak tutuklu şekilde PUBG mobil oynayan insan grubu olmasından dolayı son derece mutluyuz açıklamaları yapıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here