Ana Sayfa DÜNYA Hindistan Her An Saldırı Yapabilir

Hindistan Her An Saldırı Yapabilir

Pakistan Hindistan'ın yeni bir saldırı hazırlığı yaptığını duyurdu.

71
0
Paylaş

Pakistan ve Hindistan arasındaki gerilim devam ediyor. Pakistan Dışişleri Bakanı Mahmud Kureyşi, önemli bir iddia ortaya attı ve Pakistan’ın nisan ayı süresince kesinlikle Pakistan’a bir saldırı yapacağını düşünüyor. Memleketinde düzenlediği basın toplantısında Hindistan’ın Pakistan’a saldırı hazırlığı olduğunu söyleyen Mahmud Kureyşi, büyük ihtimalle 16 20 Nisan tarihlerinde Hindistan bize bir saldırı düzenleyecek.

Elimize çok sağlam kaynaklar var güvenilir istihbarat aldık ve bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor açıklamalarında bulundu.

Pakistan Dışişleri Bakanı gerekli dosyaları BM Güvenlik Konseyi’ne ulaştırdıklarını ve barış için onlardan destek beklediklerini açıkladı. Hindistan ile Pakistan arasındaki gerilimin Keşmir’in Hindistan idaresindeki bölgesinde 14 Şubat’ta polis teşkilatına bağlı milis güçlerine yapılan saldırı ile birlikte alevlenmişti.

Yapılan bu saldırıda 44 kişi hayatını kaybetmişti. Yeni Delhi yönetimi de yapılan bu saldırı sonucunun Pakistan’ın işbirliği sonucunda gerçekleştirdiğini gerekenlerin yapılacağını söylemişti. Yapılan bu açıklamanın ardından Hindistan Pakistan’ın bazı bölgelerini saldırı düzenlemişti.

Hindistan 26 Şubat’ta Keşmir kontrolünde bulunan Pakistan’daki hedefleri hava saldırısı düzenlemiş ve Pakistan’da havası haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle Hindistan’a ait iki Savaş uçağını düşürmüştü. Ayrıca Pakistan uçakları Hindistan hava sahasına girerek ihlal gerçekleştirmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here