Ana Sayfa DÜNYA Hindistan Barışa Yanaşmıyor

Hindistan Barışa Yanaşmıyor

Hindistan Pakistan’ın barışçıl görüşme talebine olumsuz yanıt verdi.

6
0
Paylaş

Hint askeri yetkililer yapmış oldukları açıklamalarda Pakistan’ı hedef almaya devam edeceklerini söylediler. Pakistan da yer terör örgütlerini yok etmeye devam edeceğini açıkladı. Hindistan silahlı kuvvetlerinden yetkililer Pakistan’daki terör kamplarına yönelik saldırıların devam edeceğini söyledi.

Ordu yetkilileri tarafından düzenlenen basın toplantısında General Surendra Singh Behal, savaşlarının “teröre” karşı olduğunu belirterek, Pakistan’da yer alan terör örgütlerinin tamamen yok edene kadar saldırılarımız devam edecek açıklamasında bulundu.

Düzenlenen basın toplantısında Hindistan Hava Kuvvetleri Sözcüsü Tümgeneral RGK Kapoor, Pakistan’ın Hint Askeri Tesisleri bombalamak amacıyla f-16’lar kullandığını olduğunu söyledi. Tümgeneral bölgede Pakistan jetlerin ait olan füze parçalarında olduğunu aktardı.

İki ülke arasında savaş devam ederken Rusya devlet başkanı Vladimir Putin Hindistan başbakanı ile bir görüşme sağladı. Hindistan ve Pakistan arasında gerilime ilişkin telefonla görüşme sağlayan iki lider sonrasında ise Kremlin Sarayı bu görüşme hakkında bir açıklamada bulundu. Putin ve Modi’nin telefon görüşmesinde Hindistan ile Pakistan arasında yaşanan sorunlara ilişkin geleceği değerlendirdiği öğrenildi.

Yapılan açıklamaya göre Putin Hindistan idaresindeki Kaşmir’in 14 Şubat’ta milis güçlerine yapılan saldırı sonrası başsağlığı diledi ve bu sorunla ilgili çözüm bulacaklarını dile getirdi. Tarafların ikili ilişkileri her alanda geliştirmesi için mutabık ve destek olduğu kaydedilen açıklamada ayrıca Putin Modi’yi Eylül 2019’da Rusya’nın Vladivostok şehrinde yapılacak Doğu Ekonomik Forumu’na davet etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here