İnşaat sektöründeki faaliyetleri ile Türkiye'nin en önemli inşaat şirketlerinden birisi haline gelen Torunlar GYO kendisine yeni bir sektör daha buldu. Önceki gün Hilton Mall of İstanbul'u açan Torunlar GYO resmen turizm sektörüne girmiş oldu. 5 yıldızlı otelin Torunlar GYO'ya maliyetinin ise 70 milyon dolar olduğu bildirildi.

TORUNLAR GYO 3 OTEL DAHA AÇACAK!

Torunlar GYO yeni adım attıkları turizm sektöründe faaliyete devam etmeyi şirket politikası haline getirdi. Hilton Mall of İstanbul'un ardından şirket tarafından İstanbul'da iki otel daha açılacağı bildirildi. Turizm yatırımlarında İstanbulla sınırlı kalmayı düşünmeyen Torunlar GYO Antalya'da da bir otel açacak.

Mall of İstanbul AVM'nin ziyaretçilerinin yüzde 20'sinin yabancılar olduğunu söyleyen Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, “Oteli iş hayatı, sağlık turizmi ve alışveriş turları gibi farklı etkinliklerle destekleyerek önemli bir turizm konaklama merkezi haline getireceğiz. Çeşitli faaliyetlerle İstanbul'da en önemli otellerden birisi olacağız.” dedi.

Turizm sektöründe faaliyetlere devam edeceklerini söyleyen Aziz Torun, “Şirket olarak 3 otel projesi üzerinde daha çalışıyoruz. Bu yatırımlardan birisi İstanbul Beykoz'daki Paşabahçe arsasında diğeri ise Tophane'de Galataport'un yanında olacak. Üçüncü oteli ise Antalya'da açacağız.” ifadelerini kullandı.

HİLTON DÜNYADA İLK DEFA LOKASYONA DEĞİL PROJEYE İSMİNİ VERDİ!

Hilton Mall of İstanbul Otel Genel Müdürü İlter Türkmenoğlu ise bir açıklamada bulunarak, “Dünyada ilk defa Hilton kendi ismini projeye verdi. Dünyanın her yerinde lokasyona adını veren Hilton burada ise ismini projenin kendisine vermiş oldu. Bunda Mall of İstanbul'un Uluslararası Alışveriş Konseyi tarafından “Best of the Best” seçilmesi etkili oldu.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com