İstanbul'da susuzluğun büyük bir sorun olacağını günler öncesinden ifade eden astrolog Kassandra, “Su sıkıntısı yağmur bombasıyla sona erecek” demişti. Kassandra bu ifadeleri köşesine taşıdıktan yaknızca 3 gün sonra meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen bir açıklama yaparak ünlü astroloğun öngörüsünü onayladı. Orhan Şen yaptığı açıklamada kuraklığa geçici çözümün yağmur bombası ile olabileceğini söyledi.

YAĞMUR BOMBASI HAKKINDA UZMAN GÖRÜŞLERİ

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Başkanı Dr. Ali Uğurlu da bir açıklama yaparak, “Barajlarda kalan su İstanbul'un yalnızca 45 günlük tüketimidir. Vakit kaybetmeden hemen harekete geçilmelidir. İstanbul'un yönelicileri yağmur bombası seçeneğini artık ciddi ciddi düşünmelidirler.” dedi.

Yağmur bombası ile alakalı son olarak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu konuştu. Başkan İmamoğlu, “Barajlarda doluluk oranı yüzde 20'lere indi. Yağmur bombası atılıp atılamayacağına dair teknik açıdan araştırmalar yapılıyor.” ifadelerini kullandı.

KASSANDRA'DAN YENİ ÖNGÖRÜ!

Tüm bu açıklamalar yapılırken Kassandra'dan yeni bir açıklama geldi. Kassandra yeni öngörüsünde, “Bu hafta İstanbul uzun zamandır beklediği yağışa kavuşacak. Barajlardaki doluluk oranı da tahminlerin üzerinde artacak. Ancak yağmur bombası yaz ayları için mecburen atılacak.” şeklinde ifade etti.

isbilgisi.com