Türkiye'de uzun bir süredir devlet kadrolarına alım yapılmasını bekleyen vatandaşlara müjdeli haberler ardı ardına gelmeye devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak geçtiğimiz hafta bakanlık bünyesinde 2000 yeni personelin istihdam edileceğini duyurmuştu. Bakan Albayrak'ın bu müjdesinin ardından resmi iş ilanları yayımlanmaya devam ediyor.

1000 GELİR UZMAN YARDIMCISI İŞE ALINACAK!

Resmi Gazete'de yayımlanan son ilana göre Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan görevlendirilmek üzere 1000 gelir uzman yardımcısı işe alınacak. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılacak olan bu personel alımları için oldukça merak edilen başvuru detayları da ortaya çıktı.

BAŞVURU TARİHLERİ AÇIKLANDI!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan yapılan bilgilendirmeye göre 1000 gelir uzman yardımcılığı için işe alımlar sınavla gerçekleştirilecek. Bu sınava başvurmak isteyen adaylar başvurularını 9 Kazım 2020 ile 20 Kasım 2020 tarihleri arasında yapabilecekler. Başvurular ise yalnızca internet üzerinden alınacak. Başvuru yapmak isteyen adaylar bu başvurularını sinav.gib.gov.tr adresinden yapabilecekler. Posta yolu ile yapılacak olan başvuruların da dikkate alınmayacağı bildirildi.

YAZILI VE SÖZLÜ SINAV YAPILACAK!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'na alınacak olan 1000 gelir uzman yardımcıları iki sınavın ardından belirlenecek. İlk sınav yazılı olacak ve 12 Aralık 2020 Cumartesi saat 10:00'da Ankara'da yapılacak. Bu sınavda adaylara test usulü sorular sorulacak. Bu sınavda başarılı olan adaylar ardından sözlü sınava girmeye hak kazanacaklar. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar belirlendikten sonra sınav tarihi ve yeri yine Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ilan edilecek.

6.000 TL MAAŞLA İŞE BAŞLAYACAKLAR!

Öte yandan Hazine ve Maliye Bakanlığı'na alınacak olan gelir uzman yardımcılarının maaşlarının 6.000 TL'den başlayacağı ve yükselmeleri ile beraber aylık kazançlarının da artacağı bildirildi. Bu nedenle gelir uzman yardımcısı kadrolarına çok büyük talep olması bekleniyor.

isbilgisi.com