2022 yılı kapsamında çeşitli sebeplerden ötürü kadrolarında eksiklikler oluşmuş olan kamu kurum ve kuruluşları, aralık ayı içerisinde arka arkaya ilana çıkmaya başladılar. Bu kapsamda nerede ise her yeni günde yeni bir alım ilanı duyurulurken son ilan da Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan geldi.

Kadrosunda oluşan eksiklikleri tespit eden Hazine ve Maliye Bakanlığı, Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı’na yeni personellerin dahil edileceğini bildirdi. Başvuru sürecinin ocak ayına girilmesi ile birlikte başlayacağını ve başvuru ekranlarının erişime açılacağını ifade eden bakanlık, personel alımı sürecine ilişkin detayları paylaştı. 

KPSS şartı yok! İŞKUR en az ilkokul mezunu 24 bin 884 personel alımı yapacak! KPSS şartı yok! İŞKUR en az ilkokul mezunu 24 bin 884 personel alımı yapacak!

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI ARALIK 2022

hazine-ve-maliye-bakanligi-personel-alimi-ilani-stajyer-hazine-kontrolorleri-alinacak

Eksik kadrolarını belirleyen Hazine ve Maliye Bakanlığı, Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı’nın bünyesine yeni personellerin dahil edileceğini duyurdu. Alımların yapılacak olduğu pozisyonu “Stajyer Hazine Kontrolörü” olarak duyuran Hazine ve Maliye Bakanlığı, 8’inci derecede kadroya dahil edilecek olan kişi sayısını en fazla 5 olarak belirledi. Bakanlık, personel alımlarının yazılı sınav ile gerçekleştirileceğini ifade etti. 

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI

Hazine ve Maliye Bakanlığı Stajyer Hazine Kontrolörlüğü kadrosuna dahil edilecek olan 5 yeni personelden KPSS’den en az 80, YDS ve dengi dil sınavlarından ise en az 70 puan almış olmalarını isteyecek. Bakanlık, 2- 13 Ocak 2023 tarihlerinde e- devlet sistemi Kariyer Kapısı ekranı üzerinden yapılacak olan başvurular için sağlanması gereken genel şartları şu şekilde sıraladı:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilmiş olan genel memuriyet şartlarını sağlıyor olmak
  • Üniversitelerin en az 4 yıllık lisans programlarından mezun olmuş olmak (hukuk, iktisat, işletme, siyasal bilimler)
  • 1 Ocak 1988 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak
  • Mesleğin Türkiye’nin herhangi bir yerinde icra edilmesi konusunda engel teşkil edebilecek devamlı bir sağlık sorununa sahip olmamak
  • Erkek adaylar için askerlik bir ilişiği bulunmamak (muafiyet, terhis veya tecil)