Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından dün yapılan açıklamada Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde 2.000 yeni kadronun açıldığı ayrıca kurum içinde de 3.000 kadro ataması yapılacağı ilan edilmişti. Bu kapsamda ilanlar bugünden itibaren yayınlanmaya başlandı.

1.000 GELİR UZMAN YARDIMCISININ İŞE ALIMI HAKKINDA DUYURU YAPILDI

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre açık bukunan kadrolara atanacak olan 1.000 gelir uzman yardımcısının işe alımı yapılacak. İşe alımı gerçekleştirilen yeni personeller Türkiye'nin çeşitli illerinde görevlendirilecekler.

Gelir uzman yardımcılığı için yapılacak olan sınavlar hakkında da bilgi verildi. Buna göre 12 Aralık Cumartesi saat 10:00'da Ankara'da yazılı sınav yapılacak. 1.000 gelir uzman yardımcısı kadrosu için iş başvuruları 9 Kasım ile 20 Kasım tarihleri arasında sinav.gib.gov.tr adresinden alınacak. Yazılı sınavı geçen adaylar ise sözlü sınava davet edilecekler.

KURUM İÇİ 1.500 ATAMA YAPILACAK!

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan bir diğer duyuruya göre ise kurum içi atama yoluyla 1.500 gelir uzmanı ataması yapılacak. Bu atamalar gerçekleştirilecek olan sınavın tarihi 23 Ocak 2021 olarak açıklandı.

isbilgisi.com