Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak geçtiğimiz günlerde bakanlık bünyesine 2.000 yeni personel alınacağını müjdelemişti. Bu müjdenin ardından ilgili iş ilanları yayınlanmaya başlandı. Son olarak Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde görevlendirilecek olan 500 Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı ile iş ilanı yayınlandı. Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı başvuru şartları nelerdir?

500 HAZİNE VE MALİYE UZMAN YARDIMCISI ALINACAK!

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından işe alınacak olan 500 Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı için işe alım süreci başladı. Buna göre yeni personelle KPSS puanı ile sıralamaya tabi tutulacaklar. Bu personel adayları Hukuk, İktisat, İşletme, Maliye, Uluslararası İlişkiler, Ekonometri, İstatistik gibi konulardan sınava alınacaklar.

HAZİNE VE MALİYE UZMAN YARDIMCISI BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde 500 adet Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı işealınacak. Alımların tamamı İstanbul'daki birimler için yapılacak. İşe alınacak olan yeni personeller İstanbul'da çalışacaklar. Hazine ve Maliye Uzman Yardımcılığı giriş sınavı başvurusu 9 Kasım 2020 ile 20 Kasım 2020 tarihleri arasında Hazine ve Maliye Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılacak.Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar sınavdan önce başvuru formunun bir örneğini Personel Genel Müdürlüğüne elden veya postayla teslim edecekler.

HAZİNE VE MALİYE UZMAN YARDIMCILIĞI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

-657 sayılı Devlet memurları Kanunu'nun 48. maddesinde yer alan genel şartları taşımak

-35 yaşını doldurmamış olmak

-01-01-1985 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak

-ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) 70 İngilizce puanı almak

-2019 ve 2020 KPSS'de Tablo 1'de belirtilen puan türlerinden en az 75 puan almak

-Başvuruyu belirtilen süre içerisinde yapmak

isbilgisi.com