Hazine ve Maliye Bakanlığı son günlerde personel alımlarına yönelik sık sık duyuru yapmaya başladı. Bakanlığın internet sitesi aracılığı ile son yapılan duyuruya göre Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı 175 vergi müfettim yardımcısının işe alınacağını ilan etti.

BAŞVURU DETAYLARI NELER?

Vergi Müfettiş Yardımcılığı ile alakalı olarak başvuru detayları ise büyük bir merak konusu oldu. Yapılan açıklamaya göre başvurular 16 Kasım 2020 ile 27 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sınav ile yapılacak olan alımlar için adaylar Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde bulunan formu doldurarak sınav başvurularını yapacaklar. Sınav ise 19-20 Aralık 2020'da Ankara'da gerçekleştirilecek.

ÖNCE YAZILI SINAV SONRA SÖZLÜ SINAV

Yazılı sınava girecek olan adaylardan başarılı olanlar daha sonra tarihi ilan edilecek olan sözlü sınava alınacaklar. Sözlü sınavda da başarılı olan 175 kişi Vergi Denetim Kurulu Başkanlığına bağlı olarak vergi müfettiş yardımcısı ünvanıyla işe başlatılacaklar.

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde kısa sürede toplam 2.000 yeni personelin ataması yapılacak. Ayrıca kurum içi sınav ile 3.000 atama gerçekleştirilecek.

isbilgisi.com