Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Özel Bankaların Üst Düzey Yetkilileri İle Yaptığı Toplantıdan Bilgiler Sızmaya Başladı! Özel Bankalar Yeni Kredi Kampanyaları Mı Açıklayacaklar?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, özel bankaların üst düzey yetkilileri ile bir toplantı gerçekleştirdi. Türkiye'nin normalleşme sürecinde özel bankaların rolünün nasıl olması gerektiği konusunda fikir alışverişi yapılan toplantıdan çok önemli kararların çıktığı iddia edildi.

EKONOMİ 03.06.2020 - 22:57 03.06.2020 - 22:57

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bugün Türk ekonomisini çok yakında ilgilendiren mühim bir toplantı gerçekleştridi. Bakan Albayrak, Türkiye'de faaliyet gösteren özel bankaların üst düzey isimleri ile bir araya geldi.

BAKAN ALBAYRAK TOPLANTIDAN DETAYLARI PAYLAŞMADI!

Koronavirüs sürecinin ardından normalleşme adımlarının atıldığı günlerde gerçekleşen toplantıda nelerin konuşulduğuna dair detaylı bir açıklama yapılmadı. Bakan Albayrak toplantı sonrasında kısa bir açıklama yaparak, “Bugün bazı bankalarımızın üst düzey sorumluları ile bir araya geldik. Koronavirüs süreci ve normalleşme dönemine dair bankacılık sektörünün durumunu ve karşılıklı beklentileri istişare ettik.” dedi.

KULİSLERE SIZAN BİLGİLERE GÖRE KREDİLER KONUŞULDU

Toplantıdan sızan kulis bilgileri ise detaylar hakkında açıklayıcı fikirler verdi. Bakan Albayrak toplantıda özel bankalardan krediler konusunda olumlu tavır göstermelerini beklediklerini iletti. Özel bankaların yetkili isimleri ise şartların imkan verdiğince ellerini taşın altına sokmaya hazır olduklarını belirttiler.

ÖZEL BANKALAR KREDİ KAMPANYALARI AÇIKLAMAYA HAZIRLANIYOR

Yine toplantıdan sızan bilgilere göre bazı özel bankalar kamu bankalarının açıkladığı şartlarda kredi kampanyası düzenlemekiçin hazırlıklara başladılar. Gelecek hafta başında yeni kredi kampanyalarının özel bankalar tarafından kamuoyuna açıklanıp müşterilerin hizmetine sunulması bekleniyor.

isbilgisi.com