Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Yeni Kredi Kampanyasını Duyurdu! Türkiye Kalkınma Ve Yatırım Bankası Toplam 20 Milyar TL Kredi Dağıtacak!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası'nın yeni bir kredi kampanyası başlattığını duyurdu. Buna göre sürdürülebilir kalkınma hedeflerine uygun olarak ithalatı azaltan, ihracatı arttıran, cari açığı düşüren, istihdamı yükselten yatırımlar desteklenecek.

KREDİ 08.06.2020 - 12:18 08.06.2020 - 12:18

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, iş dünyasında müjde olarak değerlendirilebilecek bir kredi açıklaması yaptı. Buna göre Türkiye Kalkınma Ve Yatırım Bankası tarafından firmalara 400 Milyon TL'ye kadar kredi imkanı sağlanacak.

BAKAN ALBAYRAK YENİ KREDİ KAMPANYASINI AÇIKLADI!

Konu hakkında sosyal medyadan kısa bir açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Yatırımcılarımızın yanında olmayı sürdürüyoruz. İthalatı azaltıp, ihracatı arttıracak hamleleri desteklemeye devam ediyoruz. Merkez Bankası tarafından sağlanan 20 Milyar TL büyüklüğündeki Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi ile üretim odaklı faaliyet gösteren firmalara 10 yıl vadeli ve 400 Milyon TL'ye kadar yatırım kredisi veriyoruz. Ülkemizin ekonomisi hep beraber zirveye taşıyacağız.” dedi.

KREDİ FAİZİ YÜZDE 7,75 OLACAK

Türkiye Kalkınma Ve Yatırım Bankası tarafından yapılan bilgilendirmeye göre Yatırım Teşvik Belgesine sahip olan firmalara 10 yıl vadeli ve sabit faizli kredi verilecek. Bu krediler TL güvencesinde olacak ve faiz oranı yüzde 7,75 şeklinde açıklandı.

Açıklanan krediden yararlanmak isteyen firmalar Türkiye Kalkınma Ve Yatırım Bankası'na başvuruda bulunacaklar. Bu başvuru ilgili firma ve sektörüne bağlı olarak değerlendirilip onaylanacak. Onay verildikten sonra kredi kullanan firmalar ödemelerini 10 yıl boyunca sabit faizle gerçekleştirecekler.

isbilgisi.com