Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Yeni Destek Paketini Değerlendirdi!

Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bugün kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından kamuoyuna duyurulan yeni destek kredisi kampanyaları hakkında değerlendirmede bulundu. Bakan Albayrak yeni dönemde geniş bir yelpazede destek kredisi imkanları sunduklarını söyledi.

EKONOMİ 01.06.2020 - 16:24 01.06.2020 - 16:24

Türkiye'de koronavirüs salgınının ekonomik etkilerini ortadan kaldırmak amacıyla gündeme alınan destek paketlerine bugün bir yenisi daha eklendi. Kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından dört ayrı destek programında konut, taşıt, tatil ve ihtiyaç kredileri verilecek.

Kamu bankalarının destek kredileri konusunda değerlendirmelerde bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Ekonomiyi normalleşmeştirmeye başladığımız bu dönemde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayabilecek çok geniş bir yelpazeyi kapsayabilecek bir destek programını daha devreye aldık.” dedi.

SEKTÖREL CANLILIK OLUŞACAK!

Türkiye'nin bu dönemden sorunlarını asgariye indirerek çıkacağına dair olan inancının çok yüksek bulunduğunu söyleyen Bakan Albayrak, “Yerli üretimi desteklemek bu dönemde çok kritik bir öneme sahip. Bu nedenle biz de vatandaşlarımızı yerli üretime destek olabilecekleri bir kanala sevk etmeye başlıyoruz. Artık vatandaşlarımız ihtiyaçlarını uygun ödeme seçenekleriyle temin edebilecek. Böylelikle çift taraflı fayda sağlanacak. Hem sektörel canlılık oluşacak hem de vatandaşlarımız sorunlarını bertaraf edecekler.” ifadelerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak gerekmesi durumunda yeni destek paketlerini de devreye alabileceklerini söyledi.

isbilgisi.com