Türkiye ekonomisinin başındaki isim olan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak son gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Türkiye'nin ekonomik açıdan ilerleyişini devam ettirdiğini söyleyen Bakan Berat Albayrak veriler paylaşarak iddiasını sürdürdü.

TÜRKİYE EKONOMİSİ ROTASINI ŞAŞIRMADI!

Ekim 2020 Sektörel Güven Endeksleri ile Kapasite Kullanım Oranlarını değerlendiren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Türkiye ekonomisi oldukça iyi bir güzergahı takip etmeye devam ediyor. Son gelen verilerle ekonomimizin büyüme patikasına girmesini destekleyecek şekilde rotasını şaşırmadan ilerlediğini görmekteyiz.” dedi.

BAKAN ALBAYRAK VERİLERİ PAYLAŞTI

Ekonomik veriler hakkında rakam veren Bakan Berat Albayrak, “Ekim ayında Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan hizmet sektörü güven endeksi yüzde 6,4 , perakende ticaret sektörü yüzde 1,7 oranında arttı. Kapasite kullanım oranı ise yüzde 74,6'dan yüzde 74,9'a yükseldi.” ifadelerini kullandı.

EKONOMİSTLERDEN DEĞERLENDİRME

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıklamaları ekonomi çevrelerinde olumlu bulunurken yine de yeterli görülmedi. Türkiye ekonomisinin gerçek rotasının yıllık rakamlarla ortaya çıkacağını belirten ekonomistler bu verilerin yıllık verilere yansıması ile gerçek fotoğrafın umut vereceğini ifade ettiler.

isbilgisi.com