Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan işe girmek için bekleyenlere çok büyük bir müjde geldi. Bakan Albayrak sosyal medyadan yaptığı açıklama ile Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 2.000 yeni kadroya alım yapılacağını duyurdu. Bunun yanında yine Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda kurum içi 3.000 atama gerçekeleşeceği ilan edildi.

BAKAN ALBAYRAK ATAMA MÜJDESİ VERDİ!

Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde 2.000, kurum içi özel sınavla da 3.000 kadroya atama gerçekleştireceğiz. Yarından itibaren bu atamalarla ilgili işe alım ilanlarını yayınlamaya başlayacağız. Bizi buralara getiren sabrımız ve bundan kaynaklanan istikrarımızdır. Ülkemizi daha ileriye taşıyacak olan ise niteklikli insan kaynağımız olacaktır.” dedi.

KADRO DAĞILIMI BELLİ OLDU!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bakanlık bünyesinde alımı yapılacak olan 2.000 kişinin hangi kadrolara yerleştirileceğini de ilan etti. Buna göre 500 adet Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı, 1.000 adet Gelir Uzman Yardımcısı, 15 adet Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcısı, 175 adet Vergi Müfettiş Yardımcısı, 300 adet Defterdarlık Uzman Yardımcısı ve 10 adet Stajyer Hazine Kontrolörü alımı yapılacak.

KURUM İÇİ 3.000 ATAMA YAPILACAK!

Öte yandan Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda kadrosu bulunan çalışanlar için yapılacak olan kurum içi sınavla 1.500 Defterdarlık Uzmanı ile 1.500 Gelir Uzmanı ataması yapılacak.

isbilgisi.com