Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Büyüme Rakamlarını Yorumladı Ve Yılın Geri Kalanında Türk Ekonomisinden Beklentilerini Açıkladı!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından bugün açıklanan 2020 yılının ilk çeyreğine ait büyüme rakamlarını yorumladı. Bakan Berat Albayrak, Türkiye'nin iyi bir sınav verdiğini söyleyerek yılın geri kalan dönemi için de umutlu konuştu.

EKONOMİ 29.05.2020 - 17:00 29.05.2020 - 17:00

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından bugün açıklanan 2020 yılının ilk çeyreğine ait büyüme rakamları ekonomi dünyasında ses getirmeye devam ediyor. Dünyada ülkelerin aynı dönemde küçülme açıklamasına karşın Türkiye'de yüzde 4,5 büyüme gerçekleşmesi olumlu değerlendirmeler almayı sürdürüyor.

Türk ekonomisini yöneten Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıklanan büyüme rakamları üzerine düşüncelerini sosyal medya aracılığıyla paylaştı. Bakan Albayrak, Türkiye'nin çok iyi bir yolda olduğunu söyleyerek zor bir süreçte iyi bir sınav verdiklerini ifade etti.

BAKAN ALBAYRAK BÜYÜME RAKAMLARINDAN MEMNUN

Türk ekonomisinin diğer ülkelere nazaran daha güçlü bir direnç gösterdiğini ifade eden Bakan Albayrak, “Dünyadaki örnekleriyle karşılaştırdığımızda Türkiye diğer ülkelere nazaran yüzde 4,5 büyüme ile ilk çeyreği kapattı. Bu pozitif ayrışma Türk ekonomisin direncini ortaya koymaktadır.” dedi.

İKİNCİ ÇEYREKTE KORONAVİRÜS ETKİSİ HİSSEDİLECEK

2020 yılının kalan dönemleri ile alaklı olarak da değerlendirmelerde bulunan Bakan Albayrak, “Koronavirüs salgınının asıl etkisini 2020 yılının ikinci çeyreğinde hissedeceğiz. Bu dönemde daha temkinli bir politika ortaya koyacağız. Üçüncü ve dördüncü çeyrekte ise güçlü bir toparlanma yaşayarak büyüme rakamlarında dünyanın konuştuğu ülke haline geleceğiz.” şeklinde ifade etti.

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@