Hatay'ın İskenderun ilçesinde bir patlama haberi son dakika ajanslara düştü. Elde edilen bilgilere göre olay İskenderun'un Pac Meydanı civarında gerçekleşti. Polis ekipleri aldıkları bir ihbarı değerlendirerek ilçede bulunan bir otomobile tabip altına aldılar.

TERÖRİSTLER POLİSLERE ATEŞ AÇTILAR

Bir süre sonra takip edildiklerini anlayan şüpheli araçtaki şahıslar polislere ateş açtılar. 2 terörist ile polis ekipleri arasında sıcak çatışma yaşandı. Çatışma esnasında araçta bir patlama meydana geldi Bu patlamanın etkisiyle İskenderun İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı hafif şekilde yaralandı.

HATAY VALİSİ AÇIKLADI!

Hatay Valisi Rahmi Doğan yaşanan çatışma ile alakalı olarak bir açıklama yaptı. Vali Rahmi Doğan bilgilendirmesinde, “Güvenlik birimlerimizin Payas kontrol noktasında şüphelendikleri 2 teröristten birisi takip sonucunda İskenderun'da etkisiz hale getirilmiş ve bu sırada bir patlama gerçekleşmiştir. Herhangi bir can kaybı olmamıştır. Operasyon sürmektedir.” dedi.

Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da Hatay Valisi Rahmi Doğan'ı arayarak meydana gelen olay hakkında detaylı bilgi aldığı bildirildi.

isbilgisi.com