Yüzlerce vatandaş faiz kullanmak istemedikleri için kredi çekmekten vazgeçmektedir. Ayrıca birçok ihtiyacını da ertelemektedirler. Halkbank bunun için faizsiz kredi fırsatı devreye soktu. Faizsiz kredi uygulamasının 1 yıl geçerli olduğunu açıkladı. Covid-19 un ekonomik etkilerini hisseden esnafa bir nebze de olsun bu kredi ile nefes alabileceklerdir. Aynı zamanda genç girişimci adaylara, esnafa da faizsiz kredi fırsatı sunmaktadır. 

Halkbank'ın bu uygulaması esnaf olan genç girişimciye, sanatkara %50 faiz indirimi sağlamaktadır. Esnafın bu ekonomik sıkıntılı günlerde rahat nefes almasını planlamaktadır. Uygulama 1 Ocak 2021 tarihinde başlamış olup 31 Aralık 2021 tarihine kadar devam edecektir. Yine esnafı desteklemek amacıyla %100 faiz indirimi ile sunmuş olduğu bir kredi kampanyası da bulunuyor. 

100 Bin TL Faizsiz Kredi 

30 bin liraya kadar kredi desteği sağlamaktadırlar. Kredi imkanı ile esnaf ve sanatkar kişilerin işyerlerindeki makine ekipman, demirbaş alımı gibi konularda destek sağlamak.  İşyeri ihtiyaçlarının yada giderlerinin karşılanmasına yardımcı olmak, hammadde alışverişlerini sağlamaya yardımcı olmak için oluşturulmuştur. 
Ayrıca 100 bin liraya kadar sıfır faizli kredi desteğinde büyük küçük ve orta ölçekli işletmelerin geliştirme ve destekleme amaçlanmaktadır. 30 yaşını doldurmamış genç girişimci Esnaf ve Sanatkarlar için 100 bin liraya kadar %100 faizli indirim uygulanacaktır. 

İş yerlerinde geleneksel kültürel sanat değerleri ile ilgili olan faaliyetlerde bulunuyorlar ise aynı zamanda esnafın vergi muafiyeti belgesi bulunuyorsa %100 faiz indirimi ile 100 bin lira kredi desteğinden yararlanabilmektedir.