Türkiye'de ekonomik yaşamda meydana gelen bozulmalar milyonlarca vatandaşın bütçesini sarstı. Koronavirüs salgınında çok olumsuz etkilenen vatandaşlara yönelik kamu bankaları tarafından destek kredisi kampanyaları düzenleniyor. Halkbank'ın yaptığı son destek kredisi açıklamasına göre müşterilere 60 ay vadeli kredi imkanı tanındı.

Koronavirüs yasaklaırnın yeniden başlaması ve çok sayıda işletmenin belirsiz süreli olarak kapatılması sonucunda esnaflar büyük bir ekonomik çıkmazın içerisinde kendilerini buldular. Halkbank 60 ay vadeli destek kredisinin esnaflara can suyu olacağı bildirildi. İşletmelerin kapanacak olması ile esnaflar büyük bir borç yükünün altında kalacaklar. Bu durumda ise Halkbank tarafından bu müşterilere çok uygun faizle 60 ay vadeli destek kredisi verilecek.

HALKBANK 60 AY VADELİ DESTEK KREDİSİNİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Esnaf müşterilere yönelik olan bu destek kredisi kapsamında belirli miktarlarda kredi kullanılabilecek. Buna göre 125.000 TL, 150.000 TL, 175.000 ve 200.000 TL tutarlarında kredi imkanı esnaf müşterilere tanınacak. Esnaflar bu kredileri uygun faizle kullanacaklar ve geri ödemelerde ise çok sayıda kolay ödeme seçeneğinde yararlanma imkanı bulacaklar.


DESTEK KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

-Esnaf ve Sanatkarlar Odası'na ve Esnaf ve Sanatkarlar Sicil Müdürlüğü'ne kayıtlı olmak
-En az 3 aylık faaliyet süresini doldurmuş olmak
-İş yerinin veya ikametgahının bulunduğu ilçede Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'ne ortak olmak
-Medeni haklarını kullanmaya ehliyetli olmak

HALKBANK ESNAF DESTEK KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU!

Halkbank'tan esnaf destek kredisi kullanmak isteyen müşterilere 60 ay vadeli kredilerde aylık yüzde 0,38 kredi faizi uygulanmaktadır.şartları karşılayan tüm müşteriler 100.000 TL ile 225.000 TL arasında değişen miktarlarda kredi kullanabilmektedirler. 60 ay vadeli bu kredilerin geri ödemeleri aylık, 3 aylık ve 6 aylık periyotlarla yapılabilmektedir. Geri ödeme tutarları kredi başvurusu sırasında banka tarafından hesaplanarak müşterilere sunulmaktadır.