Halkbank tarafından düzenlenen son kredi kampanyası bankacılık sektöründe adeta bomba etkisi yaptı. 60 aya kadar vadeyle verilen kredi için müşteriler Halkbank şubelerine adeta akın ettiler. Halkbank 60 ay vadeli kredinin şartları nelerdir? Halkbank esnaf kredisi nasıl kullanılır? Halkbank aylık yüzde 0,37 faizli kredi kimlere verilir?

Halkbank tarafından yapılan kredi duyurusuna göre esnaf müşterilere 60 ay vadeli ve aylık yüzde 0,37 faizli kredi veriliyor. Bu kredileri kullanan müşteriler geri ödemeleri 3 veya 6 aylık ödeme periyotlarını kullanarak yapıyorlar. Kampanya kapsmaında müşterilere 125.000 TL, 150.000 TL, 175.000 TL ve 225.000 TL limitlerinde kredi veriliyor.

HALKBANK DÜŞÜK FAİZLİ 60 AY VADELİ KREDİ KAMPANYASI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Halkbank'ın çok konuşulan esnaf kredisi kampanyasından yararlanmak isteyenler bu kredinin şartlarını merak ediyorlar. Buna göre düşük faizli krediden yararlanmak isteyen müşteriler Esnaf ve Sanatkarlar Odası'na ve Esnaf Ve Sanatkarlar Sicil Müdürlüğü'ne kayıtlı olmaları gerekiyor. Ayrıca iş yerlerinin de 3 aydır aktif olarak faaliyette bulunduğunu belgelendirenlere bu kredi imkanı tanınıyor. Bu şartların yanında kredi talebinde bulunan esnaf müşterinin iş yerinin veya ikametgahının olduğu ilçedeki Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'ne ortal olmaları gerekir. Tüm bu şartları yerine getiren müşterilerden medeni haklarını kullanmaya ehliyeti olan gerçek kişilerin kredi başvuruları onaylanır.

HALKBANK ESNAF KREDİSİ GERİ ÖDEME İMKANLARI!

Halkbank'ın esnaf kredisine başvuran müşteriler uzun vade olarak tanımlanan 60 ay vade seçeneği ile bu krediyi kullanabilmektedirler. Kredi kampanyasında müşterilere sunulan tek avantaj da uzun vade değildir. Uygun ödeme koşulları ve düşük faiz de müşterilere sunulan imkanlardandır. Kampanya açıklamasına göre bu krediyi kullanan müşteriler geri ödemeleri yaparken 3 veya 6 aylık periyotları seçebiliyorlar.

isbilgisi.com