Türkiye'de nakit sıkışıklığı yaşayan vatandaşlar kredi imkanlarını araştırmaya devam ediyorlar. Bankaların kredi kampanyalarını inceleyen vatandaşlar kendilerine en uygun krediyi hangi bankadan alabileceklerini öğrenmek istiyorlar. Vatandaşlar kredi konusunda böyle hummalı bir araştırma içerisindeyken yılın kredi bombasını Halkbank patlattı. Halkbank tarafından son açıklanan kredi kampanyası ile müşterilere aylık yüzde 0,37 faizle nakit desteği verileceği duyuruldu.

Pandemi sürecinde vatandaşlara uygun faizlerle destek kredileri veren kamu bankalarının düşük maliyetli kredilerine Halkbank esnaf kredisi de eklendi. Buna göre müşteriler 225.000 TL'ye kadar kredileri yüzde 0,37 faizle kullanabilecekler. Ayrıca bu kredinin geri ödemesini de 60 ay vade ile yapabilecekler.

HALKBANK YÜZDE 0,37 FAİZLİ ESNAF KREDİSİ HESAPLAMA!

Halkbank tarafından esnaf müşterilere verilecek olan kredinin hesaplama detayları da belli oldu. Buna göre müşteriler 225.000 TL'ye kada rkredi kullanabilecekler. Kredi limitleri 125.000 TL, 150.000 TL, 175.000 TL ve 225.000 TL olarak açıklandı. Bu krediler aylık, 3 aylık ve 6 aylık taksitlerle geri ödenebilecek. Müşterilere bu kredi kampanyasında aylık yüzde 0-37 faiz uygulanacak. Bu faizin yıllık karşılığı ise yüzde 4,5 olacak.

HALKBANK 0,37 FAİZLİ KREDİ BAVURU ŞARTLARI!

Halkbank düşük faizli kredi kampanyasının başvuru detaylarını da duyurdu. Bu krediyi kullanmak isteyen müşteriler şu şartları yerine getirmeleri gerekiyor:

-Esnaf ve Sanatkarlar Odası'na üye olmak

-Esnaf Ve Sanatkarlar Sicil Müdürlüğü'ne kayıtlı olmak

-En az 3 aylık faaliyet süresini tamamlamış olmak

-İş yerinin veya ikametgahın olduğu ilçede Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'ne ortak olmak

-Medeni haklarını kullanmaya ehliyetli olmak

HALKBANK 60 AY VADELİ, YÜZDE 0,37 FAİZLİ KREDİ ÖDEME TABLOSU

Halkbank'tan düşük faizli kredi kredi kullanan müşteriler ödeme tablosunun nasıl olacağını merak ediyorlar. Bu müşteriler 50.000 TL kredi kullandıklarında 3 ayda bir ödeme yapmayı kabul ederlerse ilk kredi taksitleri 3.200 TL, son kredi taksitleri ise 2.553 TL olacak. Müşterilerin bu kredi ile ellerine geçecek net tutar ise 47.525 TL olarak açıklandı. Kredi ödemesi bittikten sonra müşterilere 725 TL geri ödeme yapılacak.

isbilgisi.com