Halkbank Yeni Destek Kredisini Duyurdu! İşte Yeni Kredinin Şartları!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kamu bankalarından sağlanan destek kredilerine Halkbank yeni bir krediyi daha eklediğini duyurdu. Halkbank tarafından açıklanan şartları taşıyan müşterilere verilecek olan yeni destek kredisinin yıllık maliyeti yüzde 7,5 olacak.

KREDİ 28.04.2020 - 18:57 28.04.2020 - 18:57

Türkiye'de kamu bankaları hem vatandaşlara hem de işletmelere destek kredileri vermeye devam ediyorlar. Son olarak Halkbank yeni bir destek kredisini müşterilerin hizmetine sunduğunu açıkladı.

Halkbank tarafından yapılan açıklamaya göre oda üyesi olan işletmelere destek kredisi verilecek. TOBB tarafından açıklanan ve Denizbank aracılığı ile verilen Nefes Kredisi ile aynı şartlara sahip olan yeni kredi için oda üyesi olma şartı bulunuyor.

Halkbank'ın destek kredisinden yararlanacak olan şahıs işletmelerin satış hasılatları 3 milyon TL ile sınırlı olacak. Bu rakamı geçen işletmelere destek kredisi tahsisi yapılmayacak.

Yeni destek kredisinin müşterilere yıllık maliyeti yüzde 7,5 olacak. Bu maliyete göre ödeme planı hazırlanıp müşterilere sunulacak.

Ayrıca Halkbank'ın yeni destek kredisi 6 ay geri ödemesiz olarak verilecek. Müşteriler kullandıkları kredileri 6 ay sonra taksitler halinde geri ödemeye başlayacaklar.

isbilgisi.com