Halkbank Personel Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Neler? Sınav Şartı Var Mı?

Halkbank tarafından yayınlanan ilan sonrasında banko personeli olarak çalışacak personel alımı yapılacağı duyuruldu. İşte başvuru şekli ve şartları!

İŞ İLANLARI 30.06.2020 - 22:04 30.06.2020 - 22:04

Halkbank tarafından yapılan personel alım ilanları hakkında son dönemlerde araştırmalar artmaya başladı. Son yapılan açıklamalarda Banko Hizmetleri Asistanı başvuruları yapılacağı belirtilmişti. Bunun ardından başvuru sürecinin aslında 29 Haziran tarihinde başladığı belirtildi. Başvuru sürecinin 12 Temmuz tarihine kadar aktif olarak devam etmesi gerekiyor. Halkbank tarafından yapılacak alımlar öncesinde adaylar sınava tabii tutulacak.

Halkbank İşe Alım Şartları!

Halkbank tarafından personel alımı ilanı konusunda bazı başvuru şartları açıklandı. Bu şartlara göre adayın;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,

Kamu haklarından şimdiye kadar herhangi bir mahrumiyeti bulunmaması,

Daha öne belirli suçlardan hüküm giymiş olmasına rağmen yüz kızartıcı ve devlete karşı işlenen suçlardan yargılanmamış olması,

Sağlık durumunun işin devamlılığına uygun olması,

Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış olmaları ya da tecilli olmaları,

Başka bir kuruma karşı çalışma yükümlülüğünün bulunmaması,

Yapılacak değerlendirmelerde kişilerin bankacılık mesleğine uygun değerlerinin bulunması gibi şartların arandığı açıklandı.

Başvuru Nasıl Yapılacak?

Başvurular için 29 Haziran ile 12 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılabilecek. Başvuru için Anadolu üniversitesinin resmi internet sayfası üzerinden işlem yapabilecekler. Sınava girmenin bedeli ise 95 lira olarak açıklandı. Bu ücret internet sitesi üzerinden kredi kartı, banka kartı ile ödenebileceği gibi Halkbank şubelerinden de ödenebilecek.

isbilgisi.com