Halkbank kredileri güncel faiz oranları her kredi türü için farklıdır. Bireysel kredi, taşıt kredisi ve konut kredisi için Halkbank müşterisi özel faiz oranlarından yararlanmaktadır. Halkbank şubeden ve internet bankacılığından kredi kullanımlarında faiz oranı değişmektedir. Kredi başvurusunu internetten yapacak olan Halkbank müşterileri kendilerine özel Halkbank kredilerini güncel faiz oranlarından yararlanarak kullanmaktadır.

Halkbank Bireysel (İhtiyaç) Kredi Faiz Oranı

Halkbank bireysel ihtiyaç kredisi bankanın müşterisine sunduğu kolay ödeme olanaklarının bulunduğu kredi türüdür. Bireysel ihtiyaç kredisi ile ödeme planı müşterilerin kendisi tarafından oluşturulur. Sabit faiz oranları ile her bütçeye uygun kredi geri ödeme programı hazırlanabilir. Ayrıca Halkbank bireysel kredilerde 6 ay ödeme erteleme uygulamaktadır.

Bireysel kredi faiz oranı 3.000 TL ve 10.000 TL arasında kredi tutarlarında %0,49 olarak belirlenmiştir. İlk 6 ay kredi ödemesi yapmayan müşteriler 10.000 TL tutarındaki ihtiyaç kredisi için sonraki 30 ay boyunca 376 TL ödeme yapmaktadır. Bu rakam kredi tutarına göre değişebilmektedir.

Halkbank Taşıt Kredisi Faiz Oranı

Halkbank taşıt kredisi anlaşmalı yerli otomotiv firmaları ile satın alınan araçlarda özel indirimli faiz oranları uygulamaktadır. Yerli üretime özel taşıt kredisi faiz oranları şu şekilde sıralanabilir:

 • Binek araçlar için 50.000 TL ve 120.000 TL tutarında 18 veya 60 ay vade seçeneği ile %0.49-%0.69 faiz oranı uygulanmaktadır.
 • Ticari tip araçlar için 72.000 TL ve 500.000 TL tutarında 36 veya 60 ay vade ile %49-%0.69 faiz oranları ile kredi imkânları sunulmaktadır.

Halkbank anlaşmalı otomotiv şirketlerinden araç alımı yapmak isteyen müşteriler bankanın belirlediği markalardan araç alımı yapabilir.

Buna göre bankanın anlaşmalı olduğu araç markaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Fiat,
 • Ford,
 • Honda,
 • Hyundai,
 • Toyota,
 • BMC,
 • GAZ,
 • Güleryüz,
 • Isuzu,
 • Karsan,
 • Mercedes (Ticari),
 • Otokar markaları üzerinden kredi alımlarından özel faiz oranlarından yararlanılabilir.

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranı

Halkbank konut kredisi faiz oranı %94 oranından müşterisine sunulmaktadır. Halkbank müşterisine özel birçok konut kredisi paketleri mevcuttur.

Müşterisi kendisine en uygun kredi türünü ve paketini seçerek kendi belirleyerek ödeme planları ile ev sahibi olabilir. Ayrıca Halkbank kredileri güncel faiz oranları ile belirlenen konut kredisi türleri için 120 aya varan vade seçenekleri de sunulmaktadır.

Halkbank Kredi Başvuru İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

Kredi başvurunda istenen belgeler kredinin internet bankacılığı veya şubeden talep edilmesi durumunda değişmektedir. Halkbank müşterisi internet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı üzerinden kredi başvurusu yaparsa bu durumda banka kendilerinden evrak veya kefil talep etmemektedir. Bu durum kişiden kişiye değişebilir. Müşterilerin banka ile icralık olma veya borç yüzünden puanlarının düşük olması sebebi ile banka web başvurularından ek belge istenebilir. Bankanın şubelerinden yapılacak olan başvurularda kredinin türüne göre istenen belgeler değişmektedir. Konut kredisi için tapu, gelir belgesi vb. evraklar istenirken taşıt kredisi için 0 km araçlarda proforma fatura talep edilebilir.

Halkbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank kredi başvurusunu yapmak için müşteriler internet şubesi, mobil şube ve Halkbank diyaloğu arayarak işlemlerini kolay ve hızlı yoldan gerçekleştirebilir. Müşteriler kendi tercihlerine göre şubeye giderek de başvurularını yapabilirler. Halkbank kredi güncel faiz oranlarından faydalanmak için Halkbank müşterisi olmak gereklidir. Müşteri olmak için Halkbank çağrı merkezi aranabilir veya şubeden Halkbank müşterisi olunabilir. Halkbank kredi başvurusunu internet üzerinden yapmak isteyen müşteriler Halkbank web sitesi veya mobil üzerinden kişisel bilgileri, kredi türü seçimi ve vade seçeneklerini belirleyerek başvuru yapabilir.

Kaynak: isbilgisi.com