İnternet bankacılığı alanında Halkbank özellikle müşteri potansiyeli açısından çok önemli bir banka. Çok sayıda emeklinin maaşını ödeyen banka özellikle emekli müşterilerine yönelik daha sade ve kolaylaştırıcı Halkbank internet bankacılığı uygulamaları ile ön plana çıkıyor.

Bu açıdan Halkbank aslında Türkiye’de internet bankacılığı müşterilerinin yaş ortalaması en yüksek birkaç bankadan birisi. Yaşlı insanların internet kullanımına gençlere nazaran daha uzak olması ise Halkbank’ı internet şubesi kullanıcılarına yönelik daha bilgilendirici ve aynı zamanda daha koruyucu olmak durumunda bırakıyor. Diğer yandan Halkbank internet bankacılığı kullanımı esnasında müşterilerin başına gelen dolandırılma vb. olayların fiziksel şube kullanımı sırasında meydana gelen olaylara kıyasla yok denecek kadar az olduğunu söylemekte yarar var.

Halkbank İnternet Bankacılığına Nasıl Üye Olunur?


İnternet bankacılığı kullanmak üzere Halkbank’a üye olmak için öncelikle banka müşterisi olmak gerekiyor. Her banka müşterisinin Halkbank internet bankacılığı kullanması mümkün. Bunun için Halkbank şubelerinden Halkbank internet bankacılığı şifresi almaları yeterli. Diğer yandan şifre alabilmek için banka sisteminde kayıtlı bir cep telefonu numaralarının olması gerekiyor.

Halkbank İnternet Bankacılığına Üye Olmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?


İnternet bankacılığı kullanmak isteyenlerden Halkbank tarafından istenen koşullar çok katı değil. Ancak banka müşterisi olmadan Halkbank internet bankacılığı kullanmak da mümkün değil. Bankadan alınacak şifre ile Halkbank internet bankacılığı sitesine girildiğinde temel bankacılık işlemlerinden yatırım işlemlerine kadar birçok bankacılık işlemi yapılabiliyor.

Diğer yandan Halkbank internet bankacılığı şubesi güvenlik konusuna özel olarak önem veriyor. Bilhassa emekli mevduat sahiplerinin çok sık karşılaştığı dolandırılma veya çalınma olayları ile karşılaşmasının önüne geçilmesi için Halkbank üst seviye güvenlik önlemleri almış durumda.

Halkbank İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?


İnternet bankacılığı kullanmak için Halkbank’tan şifre almak tüm Halkbank şubelerine başvurarak mümkün oluyor. Burada alınan şifre kullanıcı tarafından her zaman değiştirilebiliyor. Diğer yandan Halkbank internet bankacılığı tüm kullanıcılarından otomatik olarak 6 ayda bir internet bankacılığı şifrelerini değiştirmesini de istiyor.

Halkbank internet bankacılığı şifresi sadece kullanıcı tarafından biliniyor ve kesinlikle hiçbir banka personelinin bu şifreye ulaşması söz konusu değil. Dolayısıyla bu şifrenin saklanması tamamen müşterinin sorumluluğunda.

Halkbank İnternet Bankacılığına Nasıl Giriş Yapılır?


İnternet bankacılığı kullanmak üzere Halkbank internet şubesine giriş yapmak için https://sube.halkbank.com.tr/InternetBankingHost/HostLogin linki üzerinden TC kimlik numarası ve internet bankacılığı şifresi kullanarak giriş yapmak gerekiyor. Ancak bu iki bilgi Halkbank internet bankacılığına giriş için yeterli değil. Burada bilgiler girildikten sonra müşterinin bankada kayıtlı cep telefonuna SMS mesajı ile bir kod geliyor. Ancak bu gelen kod girildikten sonra internet bankacılığı şubesine giriş yapılıp işlem yapılabiliyor.

Halkbank İnternet Bankacılığı Kanalı İle Neler Yapılabilir?


İnternet bankacılığı kullanırken Halkbank sitesi üzerinden yapılabilecek işlemler gerek bireysel gerekse kurumsal bankacılık için son derece çeşitli. Banka müşterileri Halkbank internet bankacılığı ile aşağıdaki işlemleri yapabiliyor:

 • Başka hesaba para transferi,
 • EFT,
 • Yeni hesap açma ve hesap kapama,
 • Kredi kartı başvurusu,
 • Kredi başvurusu ve ayrıca ticari kredi başvurusu,
 • Elektrik, su ve doğalgaz faturalarını ödeme,
 • Telefon ve cep telefonu faturası ödeme,
 • Vergi ödeme,
 • SGK prim borcu ödeme (e-devlet kanalı ile),
 • HGS ve OGS ödemeleri ve kaçak geçiş cezaları ödemesi,
 • Döviz hesabı açma ve TL hesabından döviz alarak döviz hesabına aktarma,
 • Vadeli mevduat hesabı açmak,
 • Sigorta ödeme işlemleri,
 • Yatırım işlemleri ve hisse senedi işlemleri,
 • Bağış ve yardım hesaplarına para gönderme,
 • Otomatik ödeme talimatı vermek veya iptal etmek.


Kaynak: www.isbilgisi.com

ISBILGISI.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ... YASAL HAKLARIMIZ SAKLIDIR.