Pandemi döneminde vatandaşların ekonomik sıkıntılarına çözüm bulmak için bankalar adeta sıraya geçti. Özellikle kamu bankaları tarafından verilen desteklerin sayısının oldukça fazla olduğu görüldü. Halkbank bu bankalardan birisi oldu. En çok kredi kampanyası düzenleyen bankalardan birisi olan Halkbank bu süreçte yeni bir kredi kampanyasını daha açıkladı.

Geçtiğimiz yıl düzenlediği ihtiyaç kredisi kampanyası ile 10 bin lira kredi vermişti. 6 ayı geri ödemesiz olan bu kredinin sunduğu fırsatlar arasında bu yıl yeni bir fırsatın daha ortaya çıktığı belirlendi. 5 bin lira anında nakit veren Halkbank ödeme planında da müşteriyi oldukça şaşırtacak bir plan çizdiğini duyurdu.

GÜNDE 6 LİRA ÖDEMEYLE HALKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ VERİYOR!

4

Halkbank tarafından hazırlanan kredi kampanyasının limiti bin lira ile 50 bin lira arasında değişiklik gösteriyor. Vatandaşın ihtiyacına ve kredi notuna göre banka tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından kredi limiti veriliyor. Başvuran herkese anında 5 bin lira kredi veriliyor. Ödeme planı ise 5 bin lira kredi çekenler için aylık 195 lira olarak açıklandı. Günde 6 lira ödeme ile birlikte vatandaş nakit ihtiyacını karşılayabiliyor.

Halkbank kredi limitini özellikle bireysel ihtiyaçları olan vatandaşlar için açıkladı. Bankanın kredi faiz oranı ise aylık bazda yüzde 1.63 olarak açıklandı. Başvurular bana şubeleri, internet şubesi, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı üzerinden gerçekleştirilebiliyor.  

HALKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ DETAYLARINI AÇIKLADI

Halkbank yapmış olduğu açıklama sonrasında bireysel ihtiyaç kredisinin detaylarını belirlendi. Kredi kullanımı ile birlikte Hayat Sigortası yapılabileceği belirlendi. Kredi ödemelerinde sorun yaşayanlar zaman zaman kredilerini dondurarak süreci yönetebilirler. Bununla birlikte ara ödemelerle birlikte krediyi hızlı bir şekilde kapatmak da mümkündür.

Kredi başvurusuna anında yanıt verilirken, değerlendirmenin ardından olumlu olması halinde onaylanan rakam anında hesaplara yatırılmaktadır.